Ulen temperaturat sot, shihni tabelën me parashikimin e motit

Sipas MeteoAlb: Bregdeti dhe qytetet e zonës së ulët në orët e para të ditës do të mbizotërohen nga kthjellimet, ndërsa në zonat malore herë pas here do të ketë kalime të pakta të vranësirave. Por pas mesdite pritet shfaqje e vranësirave të lehta në të gjithë territorin, ku më të theksuara vranësirat do të jenë përgjatë shtrirjes Lindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 30°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Perëndimor – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

*Tibo News