Image Alt

Horoskopi

Flirtimi nuk është vetëm për ata që janë në botën e takimeve; është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer që çiftet e martuara të argëtohen dhe t'i kujtojnë njëri-tjetrit pse ranë në dashuri në radhë të parë. Pavarësisht nëse po përpiqeni

Të gjitha shenjat mund të shkaktojnë djegie në vetvete dhe te të tjerët. Energjia impulsive e Dashit, Gaforret me lotët e tyre të bezdisur dhe të lehtë mund t’ju prekin emocionalisht, natyra e dyshimtë e Akrepit, ngurtësia e Demit, i

Sa herë që i referohemi një karakteristike të një shenje mashkullore, zakonisht e bëjmë këtë për të nxjerrë në pah anën negative të tij. Ka kuptim që ajo që duhet të shmangim ose çfarë duhet të përgatitemi në rastin e një

Në një botë plot me Ujorë dhe Bricjapë racionalë, ka disa shenja që qajnë me filmat dhe librat romantikë, dhe po, në shumë raste, kur e pëlqejnë dikë që në takim të parë, në mendje kanë zgjedhur unazën e martesës

Dashi Muaj i mbushur me ngjyra do jetë ky për të gjithë. Do i merrni gjërat më seriozitet dhe në përgjithësi gjithçka do ecë sipas planeve. Nëse keni një lidhje do bashkëpunoni fort për gjithçka dhe do mundoheni të merrni vendimet

Në përpjekjen tonë për të kuptuar botën përreth nesh dhe marrëdhëniet tona personale, edhe nëse jemi të paktën skeptikë ndaj astrologjisë, shpesh tundohemi të kërkojmë karakteristikat e një shenje që i përkasin një miku, të afërmi ose partneri. Por cilët

Çuditërisht, normat e divorcit u rritën gjatë ditëve të errëta dhe tremujorëve të afërt të bllokimit të COVID-19. Ndërsa ka shumë rrugë që çojnë në mosmarrëveshje dhe një mori arsyesh për ta lënë atë, një shenjë qëndron veçmas si më e

Një raport i vitit 2021 mbi shtysën e eksodit masiv zbuloi se pagat e pamjaftueshme, mundësitë e kufizuara për avancim profesional dhe mungesa e respektit në vendin e punës ishin arsyet kryesore të punonjësve për të braktisur postet e tyre. Stili

Akrepët rezultojnë shpenzuesit më bujarë të pushimeve, me mesatarisht 2927 dollarë për pushime një javore. Një sondazh i 2,000 udhëtarëve amerikanë të ndarë sipas shenjave të zodiakut, zbuloi se Virgjëreshat janë dorështrënguar sa i përket shpenzimeve, me buxhetin e tyre mesatar

Ndërsa të gjithë njerëzit, dhe për rrjedhojë të gjitha shenjat e zodiakut janë të aftë dhe fajtorë kur bëhet fjalë për të pavërteta flagrante, gënjeshtra të bardha, pandershmëri dhe trillime të ndërlikuara ka disa prej tyre që mbajnë vendin e

“S’ka rëndësi sa vjeç je, por sa ndihesh”? Këto janë shenjat, të cilat s’ka rëndësi sa vjeç janë, sërish ndihen të reja. Binjakët Binjakët s’lënë festë pa shkuar, dolli pa ngritur dhe eksperiencë pa përjetuar. S’ka fare rëndësi data, ora, apo momenti,

Ka disa shenja të vetmuara të horoskopit që në përgjithësi nuk duan shumë miqësi dhe vetmia për to nuk është gjë e keqe. Kështu kanë mësuar që në moshë të vogël dhe në përgjithësi nuk u pëlqen të kalojnë kohë

Dashi (20 Mars - 19 Prill) Këtë muaj, dielli do të vazhdojë të shkëlqejë në shtëpinë tuaj të katërt, që prek më së shumti familjen, duke sjellë ndërgjegjësim më të madh lidhur me jetën tuaj private. Edhe pse ndani disa ngjashmëri

Dashi: Nuk do të jeni në gjendje të fshiheni nga emocionet tuaja ndërsa Dielli vazhdon udhëtimin përmes Gaforres, duke aktivizuar sektorin që rregullon ndjenjat, familjen, shtëpinë dhe intuitën. Për fat të mirë, Hëna e Plotë e Bricjapit më 3 korrik

Në poezinë e saj “Solitude”, Ella Wheeler e cila është akrep shkroi vargjet e famshme: “Qesh dhe bota qesh me ty; Qaj dhe do qash i vetëm.” Kuriozë për të zbuluar shenjën më gazmore të zodiakut, Psychicworld.com, analizoi listat e lindjeve

Të gjithë e meritojmë një ditë në të cilën nuk bëjmë asgjë, por për disa njerëz (3 shenja në veçanti), këto ditët janë paksa të shpeshta. E beson apo jo ti, disa shenja natyrshëm, duan të rrinë rehat dhe të

Ju patjetër keni qenë në një marrëdhënie toksike të paktën një herë në jetën tuaj, nëse jo, ndoshta është koha të bëheni një trajner takimesh për të gjithë ne. Faktorët që çojnë në një lidhje të tillë janë të shumtë