Image Alt

TiBO+

GËZUAR FESTËN FËMIJË! Ju urojmë gëzuar 1 qershorin të gjithë të vegjëlve të cilët këtë ditë speciale kanë mundësinë ta shijojnë në shoqërinë e TIBO me Kids Mode. Në këtë epokë të teknologjisë, ne i kuptojmë shqetësimet që prindërit kanë për përmbajtjen

6 maj 2023 shënon 10-vjetorin e themelimit të kompanisë TIBO. Ishte viti 2013, kur në sajë të një vizioni modern, filloi rrugëtimi i kompanisë sonë, TIBO, e cila do të kthehej në pararendësen e fushës së teknologjisë televizive. Ajo u

Në ditët e sotme, shpesh herë fëmijët dëshirojnë të kenë argëtimin e tyre të preferuar të gatshëm për tu shijuar kudo. Por, edhe në platformat më të kuruar si TIBO, ekziston përmbajtje e papërshtatshme për ta. Për të zgjidhur këtë

Viti 2022 ishte plot me angazhime dhe risi për sa i përket sportit në platformën Oversport dhe Tibo. Pas përmbylljes me sukses të sezonit të parë të Serie-A dhe kampionateve të volejbollit e atletikës, platforma vijoi me risi transmetimesh duke përcjellë

Platforma Tibo sjell ofertën më të re. Të gjithë ata që nuk kanë ende një abonim, por që janë të interesuar për produktet e platformës, mund ta provojnë atë një javë falas. Oferta, e cila nisi sot me çeljen e Panairit

E enjtja shënoi çeljen e Panairit Ndërkombëtar të Tiranës në Pallatin e Kongreseve. https://www.youtube.com/watch?v=b7rehNFZn1w&t=1s Më shumë se 250 ekspozues marrin pjesë në panair, të cilët përfaqësojnë kompani të tregjeve të ndryshme, që mbulojnë sektorët nga ndërtimtaria, energjia e rinovueshme, bujqësia dhe industria

Dhjetori sjell edicionin e 28-të të Panairit Ndërkombëtar të Tiranës, që si zakonisht organizohet nga Klik Ekspo Group. Për katër ditë me radhë, nga data 1 deri më 4 dhjetor, përfaqësues të kompanive të ndryshme, kombëtare dhe ndërkombëtare ekspozojnë në Pallatin

Klubi i Partizanit nuk ndalet me risitë! Pas stadiumit të inaguruar pak ditë më parë, të kuqtë bënë një tjetër lëvizje historike në futbollin shqiptar. Për herë të parë një klub futbolli në Shqipëri do të ketë një kanal të vetin

Më 23 tetor, në kryeqytet do të flitet vetëm për një gjë, Maratonën e Tiranës. Aktiviteti më i madh sportiv në vend për të dytin vit me radhë do të vijë për të gjithë shikuesit, “Live!” dhe ekskluzivisht në Oversport dhe

“AniFest” çeli siparin në Gjirokastrën tradicionale në edicionin e saj të 13-të. Sërish qyteti i gurtë pret aktivitetin ku në fokus është filmi për fëmijë, arti dhe kultura. Për katër ditë radhazi, në festival do të shfaqen filma të përzgjedhur nga

Pas emisionit të suksesshëm “Gran Gol” që sezonin e shkuar solli në Oversport dhe Tibo ndeshjet e Serie-A me koment dhe analiza direkt nga stadiumet italiane, këtë sezon ky format është kaluar edhe në futbollin shqiptar. Quhet “Ti bo gol” dhe

Platforma TIBO ofron një gamë zgjedhjesh për sportdashësit shqiptarë duke plotësuar kërkesat kryesore me kampionatet dhe eventet më prestigjioze kombëtare dhe ndërkombëtare.   Përmes paketës TIBO-OVERSPORT (€8.9/muaj ose €89/vit) mund të ndiqni: Serie-A “Abissnet Superiore” Kategoria e Parë Kupa e Shqipërisë Superkupa

Më 8 gusht 2022 DigitAlb koordinoi publikimin e dy kronikave në Top-Channel dhe TV Klan, të cilat synonin t’i bënin pis imazhin platformës TIBO. Asgjë e re. Këto janë metodat e vjetra të të bërit biznes nga Digitalb. Baltë dhe sa

Gushti është vendimtar për sezonet televizive. Ky është muaji ku finalizohen kontratat e eventeve, emisioneve apo të drejtave të transmetimit. Është muaji ku punohet për riorganizimin e studiove, stafit dhe fushatave reklamuese. Kudo në Shqipëri, apo në botë, televizionet dhe platformat

Pritja mori fund. Më 25 gusht, Florian Marku do të sfidojë në shtëpinë e tij, “Air Albania” boksierin e njohur meksikan Miguel Parra Ramirez. Emocionet e kësaj përballjeje spektakolare nga foleja e shqiponjave do të vijnë në ekranet tuaja në mënyrë