AlbanianEnglish
Image Alt

TiBO+

Pas emisionit të suksesshëm “Gran Gol” që sezonin e shkuar solli në Oversport dhe Tibo ndeshjet e Serie-A me koment dhe analiza direkt nga stadiumet italiane, këtë sezon ky format është kaluar edhe në futbollin shqiptar. Quhet “Ti bo gol” dhe

Platforma TIBO ofron një gamë zgjedhjesh për sportdashësit shqiptarë duke plotësuar kërkesat kryesore me kampionatet dhe eventet më prestigjioze kombëtare dhe ndërkombëtare.   Përmes paketës TIBO-OVERSPORT (€8.9/muaj ose €89/vit) mund të ndiqni: Serie-A “Abissnet Superiore” Kategoria e Parë Kupa e Shqipërisë Superkupa

Me sezonin e ri televiziv që sapo ka filluar shumica e publikut kërkon të dijë për paketat, abonimet dhe kostot e tyre. Për pyetjet rreth platformës TIBO gjithçka vjen e shpjeguar thjeshtë sa më poshtë: Çfarë përmban? Paketa TIBO – OVERSPORT përmban qindra

Më 8 gusht 2022 DigitAlb koordinoi publikimin e dy kronikave në Top-Channel dhe TV Klan, të cilat synonin t’i bënin pis imazhin platformës TIBO. Asgjë e re. Këto janë metodat e vjetra të të bërit biznes nga Digitalb. Baltë dhe sa

Gushti është vendimtar për sezonet televizive. Ky është muaji ku finalizohen kontratat e eventeve, emisioneve apo të drejtave të transmetimit. Është muaji ku punohet për riorganizimin e studiove, stafit dhe fushatave reklamuese. Kudo në Shqipëri, apo në botë, televizionet dhe platformat

Pritja mori fund. Më 25 gusht, Florian Marku do të sfidojë në shtëpinë e tij, “Air Albania” boksierin e njohur meksikan Miguel Parra Ramirez. Emocionet e kësaj përballjeje spektakolare nga foleja e shqiponjave do të vijnë në ekranet tuaja në mënyrë

Tibo dhe Oversport kanë kënaqësinë të njoftojnë tifozët e Tiranës dhe Partizanit se, përveç platformës sonë IPTV/OTT, mund t’i ndiqni skuadrat tuaja në nisjen e rrugëtimit europian FALAS nga ekranet e mëdha që do të ngrihen në bashkëpunim me dy

Në pritje të fillimit të sezonit të ri të Serie-A dhe kampionatit skocez, Oversport dhe Tibo sjellin për sportdashësit shqiptarë ndeshjet e skuadrave të Superligës në Kupat e Europës. Kjo javë do të jetë e mbushur me emocione në Oversport dhe

Gushti vjen shumë shpejt dhe bashkë me të një tjetër sezon i futbollit italian në Oversport dhe Tibo. Pas një viti të zjarrtë ku, si asnjëherë më parë, Oversport dhe Tibo sollën përvojën ekskluzive të komenteve Live! nga stadiumet italiane, një

Për të gjithë ata që e duan televizionin në shtëpi, por edhe kudo me vete në celular, TIBO ka gjithmonë ofertën e duhur. Së fundmi, platforma më e madhe mbarëshqiptare OTT/IPTV, sjell për të gjithë ofertën më të lirë në treg.

Muaji maj është special në platformën TIBO, e cila feston përvjetorin e themelimit të saj. Këtë vit TIBO bën 9 vjet dhe për këtë nga data 6 deri më 31 maj ka vendosur të ulë çmimin e paketës 1-vjeçare televizive në

Platforma TIBO vijon t’u kushtojë rëndësi të veçantë të rinjve. Së fundmi ajo do t’u mundësojë studentëve abonimet TV Mobile për vetëm 1 euro në muaj. Oferta vjen pas marrëveshjes me Agjencinë e Rinisë në Bashkinë Tiranë si pjesë e paketës

TIBO, platforma më e madhe shqiptare IPTV, vijon të jetë alternativa më e besueshme për diasporën dhe jo vetëm. Tregues për këtë është mundësia që për këdo që nuk është bërë ende pjesë e platformës të mundet ta provojë falas. Prej vitit

Pavarësisht momenteve të vështira, pandemia e Covid nuk e kufizoi kompaninë TIBO me partnerët e saj për të ofruar shërbimin më të mirë ndaj klientëve nga e gjithë bota, kudo ku ka shqiptarë. Çmimi prestigjioz i “CCIT Awards” për kompaninë Tibo,

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë prej më shumë se 12 vitesh vlerëson më të mirët e sipërmarrjes  të mbarë trevave shqiptare. Çmimi "CCIT AWARDS 2022" vjen në jubileun e 125 vjetorit të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Tiranë. Në fjalën e tij

Alfred Dani, prej 20 vitesh emigrant në Angli, ishte fitues i çmimit të madh në Mega-Shorteun TIBO. Ai erdhi sot në Tiranë për të tërhequr makinën tip KIA “Rio” të vendosur si shpërblim për abonentët e platformës. Prej 6 vitesh ai është

You don't have permission to register