Image Alt

Showbiz

Aktori dhe komediani Russell Brand mori vëmendjen e mediave këtë fundjavë pasi u shfaqën një sërë akuzash tronditëse. Disa gra e kanë akuzuar Brand, 48 vjeç, për përdhunim, sulm seksual dhe sjellje kontrolluese gjatë një periudhe shtatëvjeçare në kulmin e famës

Beyonce-s i ngeci diçka në fyt gjatë shfaqjes së mbrëmshme, por ajo u rikthye më e fortë se kurrë. Këngëtarja legjendare, 42 vjeçe, aktualisht është në mes të turneut të saj në mbarë botën, aktualisht në SHBA, pasi ka mahnitur audiencën

Është një nga ngjarjet më të rëndësishme muzikore në SHBA, dhe jo vetëm kaq. Çmimet MTV Video Music Awards për vitin 2023 u zhvilluan pak orë më parë në Qendrën Prudential, konkretisht në zonën qendrore të biznesit të Newark, New

Këngëtarja e njohur shqiptare Ruenca/Enca Haxhia ka përfunduar në prangat e policë. Mësohet se Policia e Tiranës ka ushtruar kontroll në shtëpinë e saj, teksa ka gjetur në ballkon 5 vazo të mbjella me kanabis. Këngëtarja ka deklaruar se kanabisin e

Pas gati shtatë vitesh së bashku dhe katër vitesh martesë, Joe Jonas dhe Sophie Turner po ndahen. Joe ka paraqitur zyrtarisht kërkesën për divorc mes thashethemeve për ndarje, sipas mediave të shumta. Sipas Today.com, media "ka siguruar ekskluzivisht kërkesën për zgjidhjen

Gigi Hadid ka rrëfyer disa detaje të reja rreth bashkëprindërimin me Zyan Malik për vajzën e tyre, Khai, e cila këtë muaj mbush 3 vjeç. Zayn dhe Gigi po e rrisin vajzën e tyre, duke e ndarë kujdestarinë 50-50 dhe duke

Këngëtarja e njohur me famë botërore, Bebe Rexha, ka treguar sërish se spektakli i saj shkon përtej këngës, për të cilën ajo është njohur ndër vite. Artistja me origjinë shqiptare, së fundmi performoi në festivalin “The Town” në Sao Paulo, ndërsa

Kim Kardashian nuk është më e interesuar se si ish bashkëshorti i saj Kanye West shfaqet në publik. Ky i fundit ka bërë bujë pasi është filmuar në Venice të Italisë i ulur në një varkë dhe duket se i

Miranda Kerr është në pritje të fëmijës së saj të katërt. Modelja 40 vjeçe zbuloi në aplikacionin e rrjeteve sociale të bashkëshortit të saj, Snapchat, se është 'shumë e emocionuar' që po pret një fëmijë tjetër. "Shumë e emocionuar për të njoftuar

Kylie Minogue vjen me një këngë të re por ajo që ka tërhequr vëmendjen është look-u i saj dhe më rinore se kurrë. Në vijim të suksesit të këngës së saj hit Padam Padam e cila përfundoi në Parlamentin e Mbretërisë

George Clooney dukej më se i dashuruar teksa shoqëronte gruan e tij Amal në një ceremoni ndarjesh çmimesh në Venecia. Çifti janë ndër yjet që kanë udhëtuar në Itali për Festivalin e Filmit të Venecias këtë javë dhe kanë mbërritur në

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora është emri më i lakuar i momentit.  Kjo për shkak të një performance në Hungari, teksa shfaqet me flamurin serb në duar. Kaq u mjaftoi fansave dhe shqiptarëve kryesisht të Kosovës që të

Miley Cyrus ka treguar se sa e veçantë ishte të shoqëronte nënën e saj në altar. Hannah Montana, 30 vjeçe, ishte shoqëruesja e nderit në dasmën e Tish me të fejuarin e saj aktorin e Prison Break, Dominic Purcell në një

Marrëdhënia Kendall Jenner dhe Bad Bunny nuk është më sekret për askënd. Modelja dhe këngëtari janë parë duke kaluar kohë së bashku në disa raste, por dalja e fundit publike e tregon qartë raportin mes tyre. Thashethemet për lidhjen e

Bradley Cooper zbuloi se dikur ndjeu se lufta e tij me përdorimin e drogës dhe alkoolit do t'i kushtonte jetën. Ylli i "The Hangover", 48 vjeç, pati një bisedë të hapur dhe të sinqertë për jetën e tij në një episod

Të gjithë po flasin për ‘Princin Hairy’. Kjo për shkak të modelit të ri të flokëve dhe transformimit të tij. Në rrjetet sociale po aludohet nëse Harry po vuan nga probleme të shëndetit mendor, duke qenë se tashmë është edhe

Madonna e ka çuar marrëdhënien e saj me të dashurin Joshua Popper në një nivel tjetër, pasi ia ka prezantuar atë djalit të saj Rocco Ritchie gjatë fundjavës. Thashethemet tregojnë se ikona e popit 65 vjeçe është në një lidhje me