Image Alt

Moti

Sipas MeteoAlb: Orët e para të mëngjesit do të sjellin kalime të shpeshta të vranësirave të cilat do të gjenerojnë reshje të izoluara dhe të pakta shiu në ultësirën perëndimore. Ndërsa rrebeshe shiu do të ketë në zonat malore, kryesisht në

Ekspertët e Institutit të Gjeoshkencave kanë paralajmëruar se prej orëve të para të së martës, në vendin tonë priten reshje me intensitet të lartë, kryesisht në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier dhe Vlorë. Nisur nga situata, Ministria e Mbrojtjes ka

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të jetë me vranësira të dendura të cilat do të gjenerojnë rrebeshe shiu në ultërsirën Perëndimore. Ndërsa; reshje disi më të pakta do të ketë në zonat malore. Parashikohet që kushtet e paqëndrueshme atnmmosferike të vijijnë

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës; do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në zonat bregdetare dhe në shumë qytete të zonës së ulët ndërsa në zonat malore do të ketë kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Parashikohet që

Sipas MeteoAlb: Në pjesën e parë të ditës, Ultësira perëndimore paraqitet me intervale kthjellimesh dhe vranësira të lehta e kalimtare ndërsa vranësira më të dendura do të ketë në zonat malore. Parashikohet që pas mesditës dhe në vijim, vranësirat të

Sipas MeteoAlb:  Do të ketë një tërheqje të kësaj vale si edhe freskim të menjëhershëm të motit. Megjithate, kthjellimet do të jenë dominante deri pasdite kur priten vranësira nëpër të gjithë territorin e vendit, më të dukshme në zonat veri-

Sipas MeteoAlb:  Shqipëria do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore Afrikane duke bërë që moti i kthjellët dhe i nxehtë të jetë dominant gjatë orëve të paradites, por pjesa e dyte e ditës do të sjellë vranësira të lehta

Sipas MeteoAlb:  Do të mbetet Shqipëria nën ndikimin e masave ajrore Afrikane duke bërë që moti i kthjellët dhe i nxehtë të jetë dominant gjatë orëve të paradites, por pjesa e dyte e ditës do të sjellë vranësira të lehta

Sipas MeteoAlb:  Vendi ynë mbizotërohet nga masa ajrore të cilat vijnë nga veriu i Afrikës duke sjellë mot të  kthjellët në të gjithë territorin e vendit deri në orët e pasdites, ku vranësirat do të shfaqen si fillim në zonat

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar që në orët e para të ditës do të jetë nën ndikimin e intervaleve të gjata me khjellime në të gjithë vendin. Orët e mesditës dhe pasditja do të sjellin vranësira të cilat më të dukshme

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës në  vendin tonë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe në qytetet e zonë së ulët. Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime vranësirash. Parashikohet që në orët

Vendi ynë përgjatë kësaj fundjave do të mbizotërohet nga mot i kthjellët në të gjithë territorin. Kështu, vlerat maksimale e temperaturave do të arrijë në 37 gradë Celsius. Kështu u shpreh meteorologu i njohur Akil Osmani, i cili thotë se zonat

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar që në orët e para të ditës do të jetë nën ndikimin e intervaleve të gjata me khjellime në të gjithë vendin. Po ashtu edhe në pjesën e dytë të ditës kthjellimet do të jenë mbizotëruese përgjatë

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës parashikohet të jetë nën dominimin e motit të kthjellët në një pjesë të mirë të territorit. Por në orët në vijim vranësirat do të shfaqen gradualisht në të gjithë Shqipërinë, ku në ultësirën

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë vendin tonë do të diktojnë kushtet e motit, duke bërë që pjesa e parë e ditës të jetë nën mbizotërimin e kthjellimeve në ultësirën Perëndimore. Ndërsa në zonat malore do të

Sipas MeteoAlb: Orët e para të mëngjesit do të jenë më kthjellime dhe kalime vranësirash, të cilat pritet të sjellin shira të pakët dhe të izoluar pjsërisht në ultësirën perëndimore. Ndërsa gjatë paradites dhe mesditës do të ketë përmirësim të

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë në pjesën më të madhe të tij do të jetë nën dominimin e masave ajrore të qëndureshme të cilat do të sjellin në territor mbizotërim të kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave. Parashikohet që kthjellimet