Image Alt

Moti Tag

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të sjellë dominim të vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin, ku pritet që në zona të izoluara të sjellin dhe reshje të pakta shiu. Por në zonat perëndimore dhe Jugperëndimore do të

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të ngrohta, por të pasura me lagështirë të cilat pritet të sjellin vranësira të shpeshta në të gjithë vendin. Parashikohet që gjatë paradites të ketë edhe intervale të shpeshta

Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një mini cikloni në Mesdhe do të diktojë motin edhe në territorin Shqiptar, duke sjellë për gjatë gjithë ditës vranësira të shumta në të gjithë vendin tonë. Reshjet do të jenë prezente që në orët e para

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të dominojnë të gjithë territorin hqiptar, ku në orët e para të ditës kthjellimet do të jenë mbizotëruese në pothuajse gjithë vendin tonë. Ndërsa në orët e pasdites dhe në vijim

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë përgjatë gjithë 24 orëshit do të jetë nën ndikimin e vranësirave të shumta, të cilat do të gjenerojnë reshje shiu në territor, ku më të dukshme parashikohet që shirat të jenë në zonat Veriore. Pritet që herë

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë deri në orët e pasdites do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të pësojnë zhvillime të përkohëshme, ku më të dukshme do të jenë në Veri të Shqipërisë. Ndërsa në vijim parashikohet që

Sipas MeteoAlb: Bregdeti dhe qytetet e zonës së ulët në orët e para të ditës do të mbizotërohen nga kthjellimet, ndërsa në zonat malore herë pas here do të ketë kalime të pakta të vranësirave. Por pas mesdite pritet shfaqje

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës do të kenë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta në pothuajse të gjithë territorin. Por parashikohet që në orët e mesditës dhe në vijim të kemi zhvillime të përkohshme të vranësirave duke krijuar

Rajoni dhe Europa Moti – E hënë, 15 Gusht 2022 --------------------------------------------------------------- Europa Veriore dhe Qëndrore do të jenë në dominimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të mund të gjenerojnë reshje shiu. Po ashtu më shira të pakët do të jetë pjesërisht

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta mbeten prezente në vendin tonë, duke bërë që paraditja të dominohet nga kthjellimet në pothuajse gjithë territorin. Gjatë mesditës dhe pasdites parashikohet që vranësirat të shfaqen në zonat malore dhe pjesërisht

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës parashikohet që pjesa me e madhe e vendit tonë të jetë në dominimin e kthjellimeve, por në zonat e thella malore do të ketë edhe kalime të pakta vranësirash. Ndërsa, pas mesdite vranësirat

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditë do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta, por kalime të lehta vranësirash do të ketë në zonat malore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar parashikohet që gjatë paradites të vijojë të jetë në dominimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore, por kalime të lehta të vranësirave do të ketë në zonat malore. Në orët në vijim vranësirat do të bëhen më

Sipas MeteoAlb: Orët e shumta me diell do të dominojnë pjesën më të madhe të Shqipërisë gjatë paradites, por herë pas here në zonat e thella malore veriore dhe juglindore do të ketë kalime të përkohshme të vranësirave në orët

https://youtu.be/FhiMcRJIdbY Sipas MeteoAlb: Moti i qëndrueshëm do të mbizotëroj përgjatë gjithë 24-orëshit, duke bërë që kthjellimet të dominojnë pjesën më të madhe të vendit tonë në orët e paradites. Ndërsa pas mesdite pritet të ketë kalime të pakta të vranësirave të

Parashikuesit e motit u përballën me nivele të larta të sulmimit dhe bullizimit në rrjetet sociale gjatë vapës ekstreme të këtij muaji në Mbretërinë e Bashkuar. Meteorologu Matt Taylor tha se ai kurrë nuk kishte përjetuar diçka të tillë në gati

Sipas MeteoAlb: Prej disa ditësh vendi ynë ndodhet në mbizotërimin e temperaturave shumë të larta si pasojë e valëve të të nxehtit. Kushtet e motit do të jenë në ndikimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të ditës. Pritet që pas