Image Alt

Sport

Finalja e Euro 2024 do të zhvillohet midis Spanjës dhe Anglisë, dy nga fuqitë më të mëdha të futbollit në Evropë. Një spektakël emocionesh për të gjithë tifozët e futbollit, me takimin që do të zhvillohet të dielën e 14 korrikut,

Euro 2024 ka arritur në fazën gjysmëfinale dhe sot në orën 21:00 do të shohim spektaklin e vërtetë të futbollit europian, mes Spanjës dhe Francës. Spanjollët e kanë treguar veten në kampionatin europian duke mposhtur të gjithë kundërshtarët, ndërsa francezët ende

Tashmë që ka përfunduar faza e çerekfinaleve u njohëm me ekipet që kanë arritur të sigurojnë kualifikimin në gjysmëfinale të Euro 2024. Ndeshjet dhuruan emocione dhe spektakël, me gjysmëfinalet që tani do të vendosin përballë: Francë - Spanjë Angli - Holandë Kujtojmë se finalja

Holanda ka fituar me përmbysje ndaj Turqisë me rezultat 2-1, për të kaluar në gjysmëfinale të Euro 2024.  Në minutën e 35-të ishte Arda Guler që kaloi turqit në avantazh. Ndërkohë Stefan de Vrij shënoi në pjesën e dytë për 1-1.

Anglia dhe Zvicra barazuan me rezultat 1-1 pas 90 minutave dhe shtesave, ndaj fituesi u vendos pas gjuajtjes së penalltive, me anglezët që ishin më të saktë duke kaluar në gjysmëfinale. Nga penalltitë më të saktë ishin Anglia që fituan me

Sot luhen dy ndeshjet e radhës çerekfinale në Euro 2024, për të kompletuar çiftin e dytë të fazës gjysmëfinale. Pas kualifikimit të Spanjës dhe Francës, sot do të zbulojmë se cilat do të jenë dy skuadrat në anën tjetër të shortit. Anglia

Në një përballje me pak raste shënimi, fituesi doli pas gjuajtjes së penalltive, me francezët që ishin më të saktë duke kaluar në gjysmëfinale.  Pas 90 minutave, skuadrat iu drejtuan shtesave, e me pas tek penalltitë Nga penalltitë më të suksesshëm ishin

Kombëtarja spanjolle ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Gjermanisë pas kohës shtesë, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Euro 2024. Në shtesa Spanja arriti të gjejë golin i cili i siguroi atyre kualifikimin në gjysmëfinale të Euro 2024. Ishte Mikel Merino që në minutën e 120-të shënoi për rezultatin 2-1 duke i dhënë Spanjës kualifikimin. Në gjysmëfinale Spanja do të përballet me Francën

Spanja mbetet në krye të klasifikimit të skuadrave që kanë përfituar më shumë para. Gjermania ndodhet në vendin e dytë, ndërsa në të tretin janë pesë skuadra. La Roja ishte skuadra që shtoi më shumë euro në fazën e grupeve falë

Ronaldo ka thënë se ekipi është i bashkuar, përtej zërave që është i ndarë në dy kampe si shkak i CR7 "Ne kemi qenë, jemi dhe do të jemi gjithmonë së bashku. Forca Portugali !”, shkruhet në llogarinë zyrtare të Ronaldos Pas

Franca dhe Portugalia do të përballen në çerekfinalen e Euro 2024, ku vëmëndje ka edhe dueli mes Kylian Mbappe dhe Cristiano Ronaldo. Francezi nuk e ka fshehur kurrë admirimin e tij për portugezin, ndërsa në një rrëfim para sfidës çerekfinale, deklaroi

Flitet për bileta që variojnë nga 6 mijë deri në 12 mijë euro për vende larg fushës. Në Gjermani ka një emocion të madh për ndeshjen kundër Spanjës. Në stadiumin e Stuttgartit, do të luhet sfida çerekfinale e Euro 2024 mes

"Euro 2024" ka arritur në fazën çerekfinale, ku na presin përballje të forta dhe emocione të mëdha Sipas kompanive të basteve, favorit për të fituar titullin është Anglia me koeficient prej 4.50. Lista e favoritëve  1. Anglia – 4.50 2. Spanja – 5.00 3. Franca

Ekipet Kombëtare U-17 dhe U-19 për vajza njohën në muajin qershor emrat e skuadrave rivale në raundin e parë të kualifikueseve të vlefshme për Kampionatin Europian 2024-2025. Shqipëria U-17 është pjesë e grupit B4 dhe përballë do të ketë Kosovën

Me përfundimin e fazave të grupeve të Euro 2024, ka filluar të bëhet edhe renditja e ekipeve më të forta. Rezulton se në vend të parë është Spanja, e cila mban një rekord 100% në fazën e grupeve. Duke marrë në

Sonte në orën 21:00 Kombëtarja zhvillon sfidën me Spanjën. Një ndeshje tejet e vështirë dhe e rëndësishme për skuadrën tonë, pasi duhet të luftojë që të marrë 3 pikë. Për ndeshjen që do mbushë lokalet dhe ekranet shqiptare, por edhe stadiumin

Nesër në orën 21:00 zhvillohet ndeshja e Kombëtares kundër Spanjës dhe ka mundësi që trajneri Sylvinho të bëjë 3 ndryshime në formacion. E duket se trajneri do i bëjë këto ndryshime për t’ju përgjigjur lojtarëve spanjollë. Gazetari i Klan, Glendi Tafaj ka