Image Alt

Filma & TV

Gratë në Hollywood janë vazhdimisht nën presion për të ruajtur pamjen e tyre të bukur dhe fytyrat rinore. Por pavarësisht se çfarë bëjnë, ata do të bien në kategori të ndryshme ndërsa plaken. Për shembull, edhe aktorja femër më e

Mbrëmja e mbushur me yje u transmetua drejtpërdrejt nga Fairmont Century Plaza në Los Anxhelos.Drama e universit “Everything Everywhere All at Once” përfshiu pothuajse të gjitha kategoritë e filmit, duke marrë çmime në shumë kategori. Brendan Fraser i The Whale

Monica Bellucci dhe Tim Burton janë fotografuar duke ecur krah për krah njëri-tjetrit, duke ndezur thashethemet për një lidhje të mundshme. Aktorja italian, 58 vjeç, dhe regjisori amerikan, 64, thuhet se kanë qenë së bashku për katër muaj, pasi u panë

Duke bërë debutimin e tij në 1998, Will & Grace u bë menjëherë një nga sitcom-et më të njohura të kohës sonë. Seriali ishte shumë i vlerësuar  nga kritikët madje u nominua për 83 çmime Primetime Emmy gjatë shfaqjes së

Një nga filmat romantikë më të dashur të Krishtlindjeve,"Love Actually", po feston 20 vjetorin e tij këtë vit. Që atëherë, është bërë traditë që miliona njerëz në mbarë botën ta shikojnë filmin çdo sezon festash. Duke qenë se ka kaluar kaq

Kur shohim romancë në ekran, na jep një vështrim të shkurtër në kompleksitetin e dashurisë. Pavarësisht nëse ato janë të trilluara ose të bazuara në marrëdhëniet e jetës reale, këta çifte na ofrojnë një dritare në format e shumta që

Çmimet BAFTA u zhvilluan të dielën në Royal Festival Hall në Londër, Angli. Filmi gjerman "All Quiet on the Western Front" ishte fituesi gjithëpërfshirës i natës, duke fituar shtatë çmime që përfshinin filmin dhe regjisorin më të mirë. "Ne jemi bekuar

Është e drejtë të thuhet se veshjet e protagonistes, të luajtur nga Lily Collins, ndryshojnë nga më mahnitëset dhe të sofistikuara në më të çuditshmet dhe të guximshme gjatë çdo sezoni të shfaqjes hit të Netflix, Emily in Paris. Këtu, Emily

Ka kaluar pothuajse një dekadë që kur Vin Diesel ripërsëriti rolin e tij si Richard B. Sidoqoftë, Riddick 4 më në fund është në rrugën e duhur. Nëpërmjet Deadline, Diesel po ribashkohet me shkrimtarin dhe regjisorin David Twohy për Riddick, Furya. Twohy

Kanë kaluar 83 vite që nga koha kur na u dhurua një nga filmat vizatimorë më të jashtëzakonshëm të të gjitha kohërave, “Tom & Jerry”. Dyshja e famshme e maces dhe miut ishte një burim rutinë i argëtimit gjatë fëmijërisë

Walt Disney Co ka hequr një episod nga seriali vizatimor "The Simpsons" që përfshinte një referencë për "kampet e punës së detyruar" në Kinë nga shërbimi i saj i transmetimit në Hong Kong. Kompania nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për

Të jesh aktor do të thotë t'i japësh zemrën dhe shpirtin një filmi. Duhen muaj përgatitje dhe në disa raste, edhe vite për të studiuar një rol. Sa më shumë punë me personazhe, aq më i madh është natyraliteti me

Jeta e "mbretit" të popit, Michael Jackson, do të pasqyrohet përmes një filmi dhe askush nuk mund ta luante këtë rol më mirë se nipi i tij Jaafar. Jaafar, djali i Jermaine Jackson, tha në Twitter se ishte “i përulur dhe

Ish-bashkëshortja e Elvis Presley-t, Priscilla, ka paraqitur një padi ligjore përmes së cilës e konsideron fals testamentin e vajzës së tyre të ndjerë Lisa Marie Presley. Priscilla kundërshton ndryshimet e vitit 2016 të bërë nga Lisa, e cila në testamentin e

Suksesi i filmit “Avatar: The Way of Water” nuk po di të ndalet. Filmi i dytë i James Cameron është tashmë zyrtarisht produksioni i katërt në historinë e kinamtografisë, që ka qarkulluar më shumë para duke tejkaluar filmin “Star Wars: The

Akademia e Filmit ka zbuluar nominimet e edicionit të sivjetmë, ku janë të përfshirë shumë nga filmat e juaj të preferuar nëpër kategori të ndryshme. Siç edhe pritej nga komentet e deritanishme, zbulimi shkencor i A24, “Everything Everywhere All at Once”

Shpallen nominimet për çmimet “Bafta 2023”   Janë bërë publike nominimet për “Bafta Awards 2023”, një ceremoni e cila njihet ndryshe si Çmimet e Akademisë Britanike të Filmit 2023. Në mesin e 24 kategorive me sa duket ka surpriza, teksa filmi “All Quiet