Image Alt

Diaspora

Daniel Radcliffe, ylli i njohur i “Harry Potter”, është në pritje të fëmijës së patë me partneren e tij prej shumë kohësh, Erin Darke. Një përfaqësues i aktorit ka konfirmuar lajmin për SkyNews. Çifti ka qenë bashkë për një dekadë dhe

Hailey Bieber dhe Selena Gomez “kanë ngritur” flamujt e bardhë në dramën e tyre të spekuluar. Në një story në Instagram, fillimisht Gomez u kërkoi ndjekësve të saj të ndalonin sulmet ndaj Bieber, duke shtuar se ajo nuk qëndron për "urrejtje

Mesa po shihet, Shakira nuk e ka ndërmend të ndalet. Ed Sheeran sapo zbuloi se po bashkëpunon me artisten kolumbiane, duke shkruar disa këngë për rekordin e saj të ardhshëm, i cili ende nuk ka një emër apo një datë

“Hailey Bieber më ka kontaktuar dhe më ka treguar se ka marrë kërcënime me vdekje dhe një negativitet kaq të urryer”, shkroi Gomez në një deklaratë në Instagram. Aktorja 30-vjeçare shtoi se “askush” nuk duhet të përjetojë “urrejtje apo ngacmim” dhe

Gerard Pique ka thyer heshtjen pas ndarjes së bujshme me Shakirën, duke i thënë se “të dy kanë përgjegjësitë e tyre dhe përpiqen të bëjnë atë që është më e mira për fëmijët e tyre”. Pique, 36, dhe superylli latin

Pas muajsh spekulimesh për një ndarje të mundshmë mes Megan Fox dhe Machine Gun Kelly, çifti zyrtarisht është "në një pushim". “Megan dhe MGK janë aktualisht në një pauzë, por janë ende në kontakt. Janë njëkohësisht të afërt dhe të largët",

Shqiptaro-amerikanja Mira Murati është një nga krijueset e ChatGPT, teknologjisë së AI që është aplikacioni konsumator me rritjen më të shpejtë në histori. Ka mbledhur 100 milionë përdorues vetëm dy muaj pas lançimit, dhe po shihet si rivali kryesor i

Tashmë zyrtare, The Weeknd është artisti më i njohur në botë sipas Rekordeve Botërore Guinness. Kanadezi 33-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Abel Tesfaye, vendosi dy rekorde të reja botërore Guinness, shumica e dëgjuesve mujorë në Spotify në 111.4

Iris Canaj është pedagoge në akademinë e arteve, e lidhur ngushtë me çdo gjë që ka të bëjë me artin, natyrën dhe të bukurën. Prej vitesh ajo ka punuar si kuratore artistike tek reja dhe si drejtuese e doart, ndërsa

Drita Haxhillari prej 17 vitesh lufton me kancerin e gjirit, ishte vetëm 36 vjeçe kur do të diagnostikohej më këtë  sëmundje, por asnjëherë nuk i humbi shpresat në asnjë moment. Drita ka punuar si mësuese në shkollë të mesme, ku

Ke Huy Quan dhe Harrison Ford rikrijuan aksidentalisht një nga skenat më prekëse nga Indiana Jones i vitit 1984 dhe Temple of Doom në Oscars të së dielës mbrëma. Quan, 51 vjeç, luajti rolin e një jetimi të quajtur Short Round

"Kjo është Teoria e vërtetë e Gjithçkaje, jo e Stephen Hawking". Juan Luis Arsuaga, një paleoantropolog spanjoll 69-vjeçar, është një shkencëtar entuziast. Dhe optimist, pavarësisht gjithçkaje. Ai ia kushtoi jetën studimit të origjinës së njerëzimit, duke gërmuar Atapuerca në veri

Bajana Çeveli është zëri i gruaje, nëne dhe vajzë, misioni i saj i vetëm ka qenë ndihma e ofruar ndaj shtresave vulnerabël, grave dhe  fëmijëve, e cila do të niste në vitin 1999 në kohë të vështira për Ballkanin. Bajana

Klasiku i vitit 1997, Titaniku, theu rekorde të shumta pas publikimit të tij, duke përfshirë ngritjen në krye të listës së filmave me fitimet më të larta të të gjitha kohërave, një vend që e mbajti deri në vitin 2010.

Në një postim të ri në Instagram, Rihanna e cila zbuloi gjatë performancës së saj në Super Boël Halftime Shoë se ajo dhe partneri A$AP Rocky janë në pritje të një fëmije të dytë pasi mirëpritën djalin e tyre të

Petrit Gjinaj është këngëtar i njohur i lindur dhe rritur në Gruemirë të Malësisë së Madhe. Ai do të ishte ndër ata Shqiptar që rininë dhe fatin e tij do t’ia besonte detit dhe udhëtimit që do ti ndryshonte jetën

Meghan Markle dhe Princi Harry më në fund mësuan nëse ishin të ftuar në kurorëzimin e mbretit Charles pasi lëshuan një varg bombash të vërtetash rreth familjes mbretërore. Duka dhe Dukesha e Sussex-it kanë dhënë intervista bombë për Royals në marrëveshjet