Publikohet traileri i fundit i “Barbie” dhe zbulon shumë gjëra

Një film që ka ndjenjën se është në proces realizimi për vite të tëra, por traileri i fundit për “Barbie” nga Greta Gerwig sapo është publikuar.

Me një grup aktorësh fantastik (Margot Robbie, Ryan Gosling, Dua Lipa, Nicola Coughlan, Helen Mirren, Emma Mackey, Kingsley Ben-Adir, Issa Rae, Michael Cera, Rhea Pearlman, Emerald Fennell, Scott Evans, Ritu Arya, Jamie Demetriou, Hari Nef, Sharon Rooney dhe Marisa Abela) dhe një qasje feministe ndaj kukullës me të cilën të gjithë jemi rritur, jemi të kënaqur të shohim se çfarë magjie ka krijuar Gerwig së bashku me talentin më të mirë aktorial të Hollywoodit në një klasik të fëmijërisë.

Traileri i ri tregon Barbin që fton Kenin në një festë euforike në shtëpinë e saj, ku duket se ajo po përjeton një krizë ekzistenciale në mes të parketit të vallëzimit. Duke pyetur Barbie-t e tjera, ajo thotë: “A mendoni ndonjëherë të vdisni?” Pasi shkaktojnë qeshje, Barbie shpjegon se disa gjëra “të çuditshme” janë ndodhur në botën e saj, si ftohja e duarve, rënja nga skamja e saj dhe takat e saj të larta që janë bërë të paqëndrueshme.

Më vonë, Barbie dhe Ken udhëtojnë në “botën reale” për të zbuluar “të vërtetën rreth universit” dhe përballet me një seri mashtrimesh. Trailerin e ri mund ta shikoni këtu:

Në fillim të këtij viti, posterat e reja për filmin Barbie na japin një vështrim në karrierën e Barbies. Ajo shfaqet si mjeke, juriste, diplomate dhe ka fituar një çmim Nobel.

Në trailerin e parë, pamë një paraqitje të shkurtër të Margot Robbie me një fustan të mrekullueshëm rozë xhingël, duke përshëndetur një botë me pamje tipike Barbie, si dhe në një kostum banje të shkëlqyeshëm, me thekë kaçurrela të frymëzuara nga vite ’80.