Image Alt

Argëtim

Duket se janë ndezur sërish thashethemet se William dhe Kate Middleton po përjetojnë një krizë në çift. Shkak për këtë është bërë një tjetër grua e quajtur, Rose Hanbury. Kjo e fundit nuk është një emër i panjohur për Princeshën e

Kënga "Tattoo" e Loreen është aq magjike sa është bërë mjaft virale në videot në TikTok. Këngëtarja 39-vjeçare përfaqëson për herë të dytë Suedinë në Eurovision dhe kënga është pa dyshim një nga ato që mund ta fitojë çmimin. Loreen, emri i

Besohet se të gjithë do ta gjejnë një ditë personin me të cilin do të qëndrojnë për pjesën tjetër të jetës. Sidoqoftë ne po ua bëjm më të lehtë pasi nëse keni këto 5 pika në marrëdhënien tuaj, tashmë keni gjetur

Amfiteatri i Durrësit është një nga monumentet më të rëndësishme të trashëgimisë kulturore shqiptare dhe është ndërtuar në fillim të shekullit të II-të, gjatë sundimit të perandorit Trajan. Monumenti që tregonte nivelin e lartë social-ekonomik të qytetit u ndërtua për

Një australian ka thyer rekordin botëror për seancën më të gjatë të sërfit duke qëndruar mbi 30 orë në valë. Rekordi i Blake Johnston u shënua pas 30 orë e 11 minutash në ujë në plazhin Cronulla në jug të Sydney-t. Duke

Duket se gjërat po bëhen serioze midis Kendall Jenner dhe Bad Bunny-t. Burime për “Us Weekly” tregojnë se ndjenjat e modeles për këngëtarin “kanë filluar të rriten”. “Gjërat nuk janë zyrtare mes Kendall dhe Bad Bunny-t, por ata po e shohin

Afërdita do të zhvendoset te Demi deri më 11 Prill duke sjellë ndryshimet e saj në sektorin e dashurisëpër disa shenja. Në të njëjtën kohë, shenjat në përgjithësi do të kenë një humor intensivisht romantik pasi Afërdita është planeti i dashurisë

Leonardo da Vinçi ishte gjysmë italian ndërsa nëna e tij një skllave e trafikuar nga rajoni i Kaukazit. Këto pretendime vijnë nga një studim i ri, realizuar me në krye Carlo Vecce, profesor në Universitetin e Napolit. Ai studion jetën

Sipas statistikave të regjistrimit të Klubit Amerikan të Kennelit, Labrador Retriever është rrëzuar nga froni si raca më e njohur e qenve në SHBA për herë të parë në 31 vjet. Vendin e tij e zuri Bulldogu francez. Bulldog francez është

Pas shpalljes së lumit Vjosa Park Kombëtar, aktori dhe aktivisti Leonardo DiCaprio ka reaguar menjëherë.  Ai e quan një ditë historike shpalljen Park Kombëtar Vjosën, ndërsa falënderon të gjithë personat që kontribuuan. “Sot është bërë historia. Bashkëpunimi mes qeverisë shqiptare, shoqërisë

Princi Harry dhe Meghan Markle po rrisin fëmijët e tyre, Archie dhe Lillibet, në shtëpinë në Montecito. Lillibet madje u pagëzua së fundmi. Eksperti mbretëror Sandro Monetti tregoi për A Right Royal Podcast, se fqinji i Harry- t dhe Meghan mendon

Shenjat që tregojnë një inteligjencë të lartë shpesh here edhe nuk vihen re apo injorohen nga të tjerët. Por cilat janë këto shenja që tregojnë se inteligjenca jujaj është e lartë? EMPATIA E LARTË Ne e dimë se sa e vështirë është

Me fotot e fundit që publikoi në rrjetet sociale duket se Georgina Rodriguez ka elektrizuar fansat. Ajo shfaqet joshëse e veshur me një fustan të kuq që tregonte hiret e saj. E dashura e Cristiano Ronaldos ishte stolisur me bizhuteri të

Gratë në Berlin tani mund të notojnë “topless” në pishinat publike të qytetit nëse dëshirojnë, ashtu si burrat. Ky hap u pa si njw iniciativë për barazinë gjinore në kryeqytetin gjerman, masa e re e prezantuar është simptomatike e dashurisë së

Ju prezantojmë të gjithë triumfuesit sipas kategorive, të shënuar me të zezë. Filmi më i mirë: "Everything Everywhere All at Once"   Aktori më i mirë Brendan Fraser - "The Whale"   Aktorja më e mirë: Michelle Yeoh - "Everything Everywhere All at Once"   Regjisori më i mirë: Daniel Kwan

Të gjithë kemi dëshira, vese, të meta dhe të mira. Disa duan ushqimin, të tjerë udhëtimet e të tjerë veshjet. Por një nga veset më të përhapura e sidomos tek vajzat dhe gratë është shopping-u. Disa shenja të horoskopit janë më

Kim Kardashian dhe motrat e saj thuhet se nuk janë të ftuara në Met Gala të këtij viti. Kardashians kanë qenë një element kryesor në eventet e modës për shumë vite tani, megjithatë, organizatorja Anna Wintour thuhet se i ka lënë