Rastet kur e qeshura të prish punë

Ne padyshim që gjatë gjithë jetës jemi në kërkim të momenteve të lumtura.

Në fakt, ka fusha ku e qeshura e vështirëson procesin.

I tillë është aktrimi, ku për këtë arsye shpesh ka grumbulluar shumë xhirime.

Më poshtë do të gjeni disa nga herët ku aktorët e patën të pamundur të ruanin seriozitetin në rolet e tyre.

  • Peanut Butter Rap

“Community” (2009-15)

Mjafton të tregosh Jim Rash të veshur si karamele me kikirikë  dhe padyshim ke bërë këdo për të qeshur.

Për të kërkuar falje që dita e pagesës u vonua, Dean Pelton vishet si një bar Payday dhe performon rap për studentët.

Joel McHale dhe Gillian Jacobs e kanë të qartë një punë të vështirë, pasi ata detyrohen të bëjnë të njëjtën goditje si repuesi Jim Rash. Ata bëjnë çmos për ta mbajtur atë së bashku, por Jacobs mezi e mban.

Kur ajo kthehet e tronditur pasi Dekani ikën me vrap nga dhoma, është shumë e qartë se ajo është duke qeshur!

 

  •  The Papers

“Yes, Prime Minister” (1986-87)

Kjo është një satirë politike, britanike,

që u shfaq në BBC gjatë gjysmës së fundit të viteve ’80.

Në një skenë të veçantë, kryeministri Jim Hacker i shpjegon demografinë e gazetave të caktuara personazhit Humphrey Appleby.

Ai rendit shumë gazeta të njohura dhe jep një shpjegim të shpejtë, por edhe gazmor, në lidhje me lexuesit e tyre.

E gjitha kryhet në një goditje të vazhdueshme.

Kur kamera më në fund rikthehet te Humphrey, aktori Nigel Haëthorne mundohet të fshehë të qëshurën.

Buzëqeshja e tij është e dukshme, madje ai prek edhe hundën në një përpjekje të dëshpëruar për të ndaluar shpërthimin e të qeshurës

 

  • Ross Plays the Bagpipes

“Friends” (1994-2004)

Nëse ka një gjë që Jennifer Aniston i duket gazmore, është luajtja jo e mirë e instrumenteve.

Në sezonin e katërt, ajo qesh hapur ndërkohë që David Schëimmer luan në tastierë.

Tre sezone më vonë, Ross vendos të luajë gajde në dasmën e Monikës, pavarësisht se nuk kishte përvojë të mëparshme.

Jennifer Aniston shihet duke buzëqeshur edhe pse mundohet ta fshehë.

 

  • Prison Mike

“The Office” (2005-13)

Steve Carell ka një aftësi të natyrshme për t’i bërë të gjithë të qeshin.

Gjatë episodit, Ed Helms duhej linte në gjysmë një skenë sepse nuk po ndalonte dot së qeshuri.

Megjithatë, reagimet më të paharrueshme mund të shihen kur Carell luan “Prison Mike”.

Në podkastin “Office Ladies”, Angela Kinsey zbuloi se kasti e kishte pak të vështirë xhirimin e kësaj skene.

Ajo theksoi dy emra në veçanti, John Krasinski dhe Phyllis Smith, pasi të dy e vështirësuan punën, duke mos arritur të mbanin seriozitetin e rolit.