Një tjetër këngë që i dedikohet ish-partnerit

Shakira nuk është e vetmja artiste që është në proces sanksionimi pas një lidhjeje të komplikuar dhe ka parë një strehë në muzikë, sepse edhe Miley Cyrus publikoi këngën e saj “Flowers” e cila jo vetëm ka referenca për historinë e saj me aktorin Liam Hemsworth, por gjithashtu dërgon një mesazh të fortë të fuqizimit të gruas.

Këngëtarja 30-vjeçare ka qenë në shënjestër të polemikave për shkak të ndryshimeve të saj tronditëse, performancave zbuluese dhe veshjeve, por ishte marrëdhënia e saj me Liam Hemsworth që la gjurmë në karrierën e saj të suksesshme dhe ia errësoi zemrën për shkak të kritikave që mori.

Tre vite pas nënshkrimit të divorcit, Miley Cyrus solli “Flowers” dhe iu bashkua artistëve që sjellin detaje për jetën e tyre të dashurisë në muzikë.

Në të, ajo tregon se sa e dhimbshme ishte përfundimi i marrëdhënies së tyre, grindjet dhe lotët që ajo derdhi gjatë më shumë se 10 viteve kur u përballën me thashethemet për dhunë nga Hemsworth.

Data e publikimit do të bënte gjithashtu të qartë se është një dedikim për aktorin hollivudian, pasi ishte planifikuar për 13 janar në Australi, dita kur festonte ditëlindjen.

“Unë mund t’i blej vetes lule. Ndërtuam një shtëpi dhe e pamë të digjej”, kjo frazë në “Flowers” tregon se është një dedikim për Liam Hemsworth, pasi në nëntor të 2018-ës pallati që Miley Cyrus kishte në Malibu me aktorin u përpi nga flakët gjatë zjarreve në Kaliforni.

27-vjeçarja dhe aktori ishin në një lidhje prej 10 vitesh. Ata u fejuan në vitin 2012 para se të ndaheshin, por unaza e fejesës së Cyrus ishte përsëri në gisht në vitin 2016. Dyshja u martuan në 23 dhjetor 2018, në Tenesi për tu ndarë sërish.