Lewis Capaldi përballet me sëmundjen në skenë, fansat e ndihmojnë

“Here to get him through it all.” Lewis Capaldi mori një mbështetje të fuqishme nga fansat e tij në një koncert në Gjermani pasi sindroma e tij Tourette dukej se filloi ta prekte atë në mes të këngës.

Momenti ndodhi teksa këngëtari skocez po performonte hitin e tij “Someone You Loved” për turmën e mbushur në stacionin e turneut të tij në Frankfurt. Në pamjet e kapura nga fansat nga shfaqja, Capaldi duket se po “lufton” me sëmundjen teksa këndon “And I tend to close my eyes ëhen it hurts sometimes/ I fall into your arms/ I’ll be safe in your sound till I come back around.”

Prej andej, fansat marrin korin e këngës, duke kënduar, “For now, the day bleeds into nightfall/ And you’re not here to get me through it all/ I let my guard down and then you pulled the rug/ I ëas getting kinda used to being someone you loved” iu përgjigjën atij masivisht.

@katharina.shry

we support you!! @Lewis Capaldi #konzert #frankfurt #lewiscapalditour #foryou #fyp

♬ Originalton – 🤍

“Ne ju mbështesim!! @LewisCapaldi,” shkruajti fansi në videon në TikTok dhe klipi u dëshmua të ishte një moment mjaft humanizues për njerëzit në platformën sociale.

Capaldi fillimisht foli për sindromën e tij Tourette vjeshtën e kaluar në Instagram Live, duke u thënë fansave të tij: “Gjëja më e keqe për këtë është kur jam i emocionuar, e kuptoj; kur jam i stresuar, e kuptoj; kur jam i lumtur, e kuptoj. Kjo ndodh gjatë gjithë kohës. Disa ditë është më e dhimbshme se të tjerat dhe disa ditë është më pak e dhimbshme. Duket shumë më keq se sa është. Ndonjëherë është mjaft e pakëndshme… por vjen dhe shkon.”