”Festivali i Këngës” publikon listën e pjesëmarrësve

Edicioni i 61-të i Festalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka publikuar listën me 26 pjesëmarrësit. 16 këngëtarë nga kjo listë janë artistë të cilët kanë përformuar edhe më parë në festival, ndërsa 10 të tjerët janë artistë të rinj si dhe nga grupe alternative.

2 Farm – Atomike
Alban Kondi & Lorela Karoshi – Melodi
Albina Kelmendi – Duje
Anduel Kovaçi – Malli
Arsi Bako – Sonte dua të jem me ty
Melodajna Mancaku – Gjysma e zemrës sime
Elsa Lila – Evita
Enxhi Nasufi – Burrë
Erma Mici – Kozmosi i dashurisë
Evi Reçi – Ma kthe
Fabian Basha – Një gotë
Fifi – Stop
Franc Koruni – Në pritje
Genti Hoxha – Ajër
Gjergj Kaçinari – Dje
Luna Causholli – Jetën ta fal
LYNX – Nëse ke besim
Manjola Nallbani – Dua
Permit of Stay – Fobia
Petrit Çarkaxhiu – Emri yt mirësi
Rezearta Smaja – N’Eden
Rovena Dilo – Motit
Sara Kapo – Para teje
Serxhio Hajdini -mVështirë
Urban Band – Në çdo hap
Vanesa Sono – Aroma jonë