Cila është koha ideale që çdo shenjë e horoskopit të martohet?

Dëshironi të ngjisni shkallët e kishës me të dashurin tuaj, por nuk e dini se cila është koha e duhur për një martesë për ju të dy? Shikoni shenjën tuaj të zodiakut për të gjetur datën perfekte?

Dashi: Dashi është një shenjë që e shijon shumë verën dhe këtë stinë e pëlqen më shumë se çdo tjetër. Pra vera dhe konkretisht qershori është muaji ideal për këtë shenjë.

Demi: Demi ka dobësi në pranverë sepse këtë stinë është edhe ditëlindja e tij.

Binjakët: Nuk ka ndonjë problem të veçantë se kur do të bëhet dasma e tij apo sa ditë do të zgjasë festa.

Gaforrja: Gaforrja e do verën më shumë se çdo gjë tjetër dhe për këtë arsye dëshiron një dasmë në verë dhe madje edhe në plazh.

Luani: Në fund të korrikut ose gushtit, Luani do të organizojë dasmën e tij të mrekullueshme.

Virgjëresha dhe Bricjapi: Të dyja këto shenja të zodiakut e duan vjeshtën dhe duan një martesë vjeshtore më shumë se çdo gjë tjetër.

Peshorja: Vjeshta e hershme është koha perfekte për një martesë të Peshores pasi kjo shenjë e zodiakut dëshiron një martesë magjepsëse dhe plot stil.

Akrepi: Akrepi e do dimrin dhe nuk shqetësohet të bëjë dasmën e tij atëherë!

Shigjetari: Shigjetari dëshiron një martesë verore dhe nuk bën kompromis me asgjë më pak.

Ujori: Nuk i intereson stina por tema e dasmës që dëshiron të jetë sa më origjinale dhe unike.

Peshqit: Peshku nuk ka ndonjë problem të veçantë se kur do të ngjitet shkallët e kishës për sa kohë që dasma e tij bëhet në det, lumë. Sezoni i tij i preferuar, megjithatë, është shkurti.