A janë ftuar Meghan dhe Harry në kurorëzimin e mbretit Charles?

Meghan Markle dhe Princi Harry më në fund mësuan nëse ishin të ftuar në kurorëzimin e mbretit Charles pasi lëshuan një varg bombash të vërtetash rreth familjes mbretërore.

Duka dhe Dukesha e Sussex-it kanë dhënë intervista bombë për Royals në marrëveshjet e Netflix, intervista televizive dhe podkaste në dy vitet e fundit që nga Megxit.

Dhe ndërsa intervistat rrëfimtare kanë tensionuar marrëdhëniet e tyre me familjen mbretërore, një zëdhënës i çiftit tani ka zbuluar se ata kanë qenë të ftuar në kurorëzimin e mbretit Charles brenda disa muajsh.

Mbrëmë, një zëdhënës për Sussex-ët konfirmoi se Harry “kishte marrë së fundmi korrespondencë me email nga zyra e Madhërisë së Tij në lidhje me kurorëzimin”.

Ata i thanë Times se: “Një vendim i menjëhershëm nëse Duka dhe Dukesha do të marrin pjesë nuk do të zbulohet nga ne në këtë kohë.”

Kurorëzimi i Mbretit do të bëhet më 6 maj, në të njëjtën ditë me ditëlindjen e katërt të Archie.

Pjesëmarrja e Harry dhe Meghan ka qenë në tension që kur Duka hodhi “bomba” në Familjen Mbretërore në kujtimet e tij shpërthyese.