Zbresin temperaturat në minus gradë, shihni tabelën

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës parashikohet që kthjellimet të jenë mbizotëruese në ultësirën perëndimore dhe në një pjesë të mirë të zonave malore. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja do të sjellin kalime të pakta vranësirash në për të gjithë territori, KU më të fokusuara vranësirat do të jenë përgjatë kufirit Lindor të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

*Tibo News