Video/ Moti i keq përfshin Tiranën, kryeqyteti zbardhet nga breshëri

Reshje shiu, breshër dhe era e forta përfshinë Tiranën mbrëmjen e djeshme. Siç shihet edhe nga pamjet breshëri zbardhi kryeqytetin si të ishte borë.

Ndërkohë që në fillim të muajit mars vendi ndodhet nën ndikimin e motit të paqëndrueshëm duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë prezente.

Ndërsa në zonat malore lindore vendi është përfshirë edhe nga reshje dëbore.