Sherr dhe modë, çfarë ngeli jashtë vëmendjes në Oscars?

Ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscars ishte plot të papritura. Sherri mes Will Smith dhe moderatorit Chris Rock ndoshta e la pakëz në hije modën, e cila ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes.

Këtu po rreshtojmë 10 veshjet më të mira në Oscars 2022:

1. Zendaya -Valentino

2. Penelope Cruz – Chanel

3. Ariana DeBose – Valentino

4. Jada Pinkett Smith – Jean Paul Gaultier

5. Maggie Gyllenhaal – Schiaparelli

6. Lily James – Versace

7. Lupita Nyong’o – Prada

8. Zoe Kravitz – Yves Saint Laurent

9. Olivia Colman – Dior

10. Nicole Kidman – Armani