Presidenti gjerman vizitë të papritur në Kiev

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier thuhet se ka mbërritur sot në Ukrainë në një vizitë të papritur. Ky është udhëtimi i tij i parë në vend që nga pushtimi i Rusisë më 24 shkurt.

Steinmeier mbërriti në kryeqytet, Kiev, me tren dhe do të takohet me presidentin ukrainas gjatë ditës së sotme.