Jennifer Lopez tregon pse e shmang pirjen e kafesë

Jennifer Lopez është një nga yjet më të mëdha në botë, por një gjë që ndoshta nuk e keni ditur kurrë për të është se ajo nuk e konsumon kafen.

Kjo mund të duket e vështirë për t’u besuar sepse ajo është shumë e zënë me aktrimin, këngën dhe jetën e saj. Vetëm në vitin 2022, performancat e saj përfshijnë “Marry Me Me”, “Shotgun Wedding” dhe “The Mother”. Këta filma vijnë pas rolit ekzekutiv të gjatë në “The Fosters” dhe serialeve spinoff “Good Trouble” dhe “Hustlers” të vitit 2019!

J.Lo mbetet super e zënë, por si mund t’i bëjë të gjitha këto pa pijen magjik  më të preferuar në botë?

Lopez shpjegoi për Us Weekly në vitin 2016 se ajo shmang kafenë dhe burimet e tjera të kafeinës për arsye bukurie. “Unë nuk pi, nuk pi duhan dhe e shmang kafeinën. Ajo me të vërtetë shkatërron lëkurën tuaj ndërsa rriteni”, tha JLo.

Kafeina dhe për rrjedhojë kafeja mund të ketë një sërë efektesh në trup. Mund të rrisë nivelet e stresit, të ndërpresë ciklin tuaj të gjumit dhe, po, të dëmtojë lëkurën tuaj. Shumë shkencëtarë theksojnë se sasia e  kafeinës që konsumoni ndikon në lëkurën tuaj dhe se shpërthimet e akneve në thelb shkaktohen nga sheqeri dhe qumështi në kafe, jo nga vetë kafeja.