Diell dhe temperatura deri në 34 gradë, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar që në orët e para të ditës do të jetë nën ndikimin e intervaleve të gjata me khjellime në të gjithë vendin. Po ashtu edhe në pjesën e dytë
të ditës kthjellimet do të jenë mbizotëruese përgjatë vijës bregdetare. Ndërsa në qytetet e zonës së ulët dhe në zonat malore parashikohet të ketë kalime të lehta të vranësirave. Më të dukshme do të jenë përgjatë kufirit Lindor të Shqipërisë, por nuk pritet të krijojnë mundësi për reshje.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeteten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C.