Deputetët e përjashtuar nga Kuvendi ankimojnë vendimin

Deputetët e Partisë Demokratike kanw depozituar një kërkesë për ankimim të vendimit për përjashtimin e deputetëve nga Kuvendi.

Në bazë të rregullores, deputetët mund të futen në Kuvend deri sa të mblidhet konferenca për ta shqyrtuar kërkesën e tyre.

Kërkesa i është dërguar Kuvendit dhe Gardës.

Deputetët e përjashtuar janë Sali Berisha, Flamur Noka, Belind Këlliçi, Edi Paloka, Luçiano Boçi, Ina Zhupa, Albana Vokshi, Luan Baçi, Tritan Shehu, Ervin Salianji, Gazment Bardhi dhe Bledion Nallbati.

*Tibo News