Conor McGregor akuzohet për sulm seksual: Më erdhi pas në tualet…

Boksieri i famshëm i UFC-së, Conor McGregor është akuzuar se ka sulmuar seksualisht një grua pas një ndeshjeje basketbolli të NBA Finals në Miami në fillim të këtij muaji.

Një letër ligjore që përshkruan akuzat, dërguar McGregor dhe mediave, thotë se sulmi i supozuar ndodhi në një banjë në Qendrën Kaseya.

Avokati që përfaqëson McGregor tha se akuzat janë të rreme dhe se McGregor nuk do të frikësohet.

Megjithatë, policia e qytetit të Majamit ka njoftuar për hapjen e hetimit.

Në një deklaratë, UFC tha se ishte në dijeni të akuzave dhe ishte duke mbledhur detaje të mëtejshme. Miami Heat, i cili priti ndeshjen e NBA Finals, tha se po kryente një hetim të plotë.

Sipas mediave si TMZ, gruaja arriti të shmangte McGregor për një moment duke pretenduar se duhej të përdorte tualetin. Megjithatë, ajo pretendon se McGregor më pas e detyroi atë të përfshihej në seks oral kundër vullnetit të saj. Situata u përshkallëzua më tej, pasi McGregor supozohet se e kapi gruan dhe e vendosi pas murit, duke u përpjekur ta nënshtrojë atë ndaj sulmeve të mëtejshme seksuale.

Në një përpjekje të dëshpëruar për t’u arratisur, gruaja iu kthye në mënyrë të përsëritur me bërryl McGregor derisa ajo ishte në gjendje të çlirohej. Megjithatë, në nxitimin e saj për të ikur, ajo la çantën e saj, të cilën ekipi i sigurisë së McGregor dyshohet se e mbajti “peng” derisa ajo iu lut atyre që ta kthenin.

Pasi u largua e sigurt nga vendi i ngjarjes, gruaja raportoi për sulmin tek autoritetet lokale. Mitchell deklaroi se gruaja aktualisht po kërkon një dëmahpërim nga McGregor, NBA dhe Heat në vend të ndjekjes së veprimeve ligjore.

Akuzat ndaj McGregor janë të rënda dhe kërkojnë një hetim të plotë për të konstatuar të vërtetën. Ndërsa historia shpaloset, bota e sportit mban frymën, në pritje të zhvillimeve të mëtejshme në këtë incident shqetësues.