Arrestohet kreu i ARRSH, Evis Berberi

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme anti-Korropsion.

Mësohet se Evis Berberi u arrestua mbrëmjen e së mërkurës.

Drejtues i  ARRSH akuzohet për korrupsion dhe pastrim parash.

Kujtojmë se Evis Berberi u emërua në krye të Autoritetit Rrugor Shqiptar në Qershor të vitit 2021.