5 të famshëm që nuk e meritojnë gjithë këtë vëmendje

Koncepti i të famshmit është diçka që ka ekzistuar që kur personi i parë historik i shpellave vendosi të merrte kontrollin e orës së kukullave të hijeve në takimin javor të shpellës. Dikur fama ishte diçka që mund të arrihej vetëm përmes një forme talenti ose kontributi, këto ditë mund të bëheni të famshëm për të thënë gjërat e gabuara në internet. Dhe në këtë mjedis konfuz, ka shumë personazhe të famshëm që mbeten të famshëm pavarësisht sjelljeve që duhet të kishin vrarë karrierën e tyre shumë kohë më parë.

 

1. Kushdo që quhet Kardashian apo Jenner

Epo, për meritë të tyre, Kardashians kanë arritur të jetojnë shumë mirë. Kritikët e kanë parashikuar rënien e tyre për më shumë se një dekadë tani, të sigurt se një reality show që do të ndjekë veprat e shkruara të një familjeje grabitqarësh sipërfaqësorë, të pa talentuar dhe plastikë, do të gjente fundin e tij të pashmangshëm.

 

2. Jake dhe Logan Paul

Të bëhesh i pasur ose i famshëm në shumicën e vendeve është zakonisht një funksion i lindjes në një familje të pasur ose të famshme, por ka disa rrugë për tu bërë yll vetë. Një nga rrugët më të shpejta është përmes një dëshire për të qenë budalla në publik. Kjo nuk kufizohet as në politikë. Një çift vëllezërish nga Cleveland janë bërë milionerë të njohur ndërkombëtarisht duke postuar mbeturina të pakuptueshme në kanalet e tyre përkatëse në YouTube. Jake dhe Logan Paul kanë grumbulluar miliarda shikime për përmbajtje të çmendura, misogjene dhe duke inkurajuar te ndjekësit dhunë.

 

3. Chrissy Teigen

“Jeto nga shpata, vdis nga shpata” është maksimumi i përsosur me të cilin mund të përshkruani karrierën e Chrissy Teigen. Ish-modelja, e cila e ka shndërruar martesën me John Legend në një perandori mediatike, sigurisht që nuk është pa talent. Librat e saj të gatimit janë të mkirë, aftësitë e saj në kuzhinë janë të ligjshme dhe zgjuarsia e saj më e madhe i dha asaj një vend të merituar në Hall of Fame në Twitter.

 

4. Kushdo që quhet Trump

Pas katër viteve të traumës kolektive të pandërprerë të njohur si presidenca e Trump, energjia emocionale harxhohet. Që kur Donald ndaloi të Twitter-in pasi nxiti një kryengritje të mirëfilltë dhe shkaktoi vdekjen e 500,000 amerikanëve për shkak të mosreagimit të tij ndaj COVID-19, tani mund të kalojmë për orë të tëra, pa u sulmuar nga një krijesë Trump në sy të publikut.

 

5. Ye

Artisti i njohur më parë si Kanye West është përfshirë në këtë listë me disa paralajmërime. Ai është një talent i krijuar në mënyrë legjitime dhe askush nuk mund t’ia heqë atë emër. Shumë kohë përpara se të hynte në grackën e mjaltit të Kardashian që i shkatërroi jetën, Ye arriti llojin e besueshmërisë së karrierës muzikore që shumica e artistëve ëndërrojnë. Ndërsa sjelljet e Ye janë padyshim përkeqësuar nga lidhja e tij me një familje që vlerëson famën, paratë dhe imazhin publik mbi gjithçka tjetër, ai është padyshim një burrë me probleme serioze të shëndetit mendor që kanë nevojë për trajtim.