5 atletet më të shtrenjta në botë

Nëse ju pëlqejnë atletet tuaja, atëherë do t’ju pëlqejë kjo listë.

Pra, për të gjithë ju që bëni sikur shpenzoni shumë për atletet, këtu është një listë e 5 më të shtrenjtave në botë.

5. Air Jordan 12 OVO (Drake Edition) – $100 000

Air Jordan 12 OVO ka qenë gjithmonë një këpucë popullore, megjithatë, edicioni Drake shpërtheu dyert e menteshave të tij, duke u shitur për 100 000 dollarë në eBay!

Të njohura me shumë yje sporti, reperë dhe të famshëm të mëdhenj, edicioni i Drake OVO është i arritshëm vetëm për të pasurit dhe të famshmit.

4. Air Jordan 12 (Flu Game) – $104 000

Jo fare në tre të parat, por shumë afër, janë Air Jordan 12 Flu Games.

Dikur përmendej si ‘Jordan’ më të shtrenjtë në botë; çmimi me të vërtetë rrjedh nga fakti se Michael Jordan veshi atletet në “Flu Game”.

Shiten për 104 000 dollarë, këto janë gjithashtu një nga këpucët më të rralla në planet!

3. Buscemi 100 MM Diamond – $132 000

Në vendin e tretë në listën tonë të atleteve më të shtrenjta të prodhuara ndonjëherë janë Buscemi 100 MM Diamonds, të ngarkuara me diamante 11.5 karatësh dhe të vendosura në ar 18 karatësh.

Nëse jeni duke kërkuar për një palë të reja të bardha dhe dëshironi diçka krejtësisht unike, atëherë jepini 132 000 dollarë dhe ato janë tuajat!

2. Michael Jordan’s Game Worn Converse Fastbreak – $190 373

Në 1984, ekipi i SHBA fitoi medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Los Anxhelos. Dekada më vonë, një palë Converse Fastbreaks të nënshkruara nga Michael Jordan doli në ankand.

Fillimisht pritej të arrinte vetëm 100 000 dollarë, ankandi tejkaloi çdo imagjinatë të atleteve!

Kush do të mendonte se një palë converse mund të vlejë 190 000 dollarë!

1. Solid Gold OVO x Air Jordans – $2 Million

Është paksa një kërcim i pjerrët nga pozicioni i dytë në i pari, por nëse po mendoni të shpenzoni 100 000 dollarë për një palë atlete gjithsesi, atëherë mund të shkoni edhe më mirë.

Duhej të ishte një ditë kur një palë atlete ishin të veshura me ar 24 k dhe ajo ditë më në fund erdhi kur Drake bashkëpunoi me Nike për të bërë Solid Gold OVO x Air Jordan.

Ato u krijuan nga artisti amerikan Matthew Senna dhe secila këpucë peshon 50 kilogramë!