Image Alt

News

Rrjetet sociale po i mëshojnë gjithnjë e më shumë teorisë se Toka është e Sheshtë. Nuk janë të paktë konspiracionistët që cilët parashtrojnë argumente e hedhin hipoteza, që për të shumtë bëjnë sens dhe ndoshta janë bindëse? Por ajo që dihet

Jemi në ditën e parë të muajit Prill 2023. Pranvera zyrtarisht ka mbërritur. Me të vjen moti më i ngrohtë dhe ndjenja e rinovimit, plus disa data dhe ngjarje astrologjike që ndikojnë në horoskop dhe janë për t'u mbajtur parasysh

Për herë të parë në gjashtë dekada, popullsia e Kinës po tkurret dhe parashikohet se mund të krijojë një krizë demografike. Kjo sepse në Kinë nuk ka vetëm më pak lindje, por edhe plakje gjithashtu. Shumica e çifteve kineze nuk po

Xhenis Rama është trajnere personale dhe e apasionuar pas bodybuilding, disiplinë që e ka bërë atë të jetë fituese e disa çmimeve. Pjesën më të madhe të kohës së saj Xhenis ia dedikon kësaj disiplinë në mënyrë që të jetë

Të gjithë dëshirojnë të kenë një marrëdhënie të mirë me partnerin që kanë zgjedhur të kenë. Kjo sigurisht nuk ka një formulë fikse, por mënyra që ndihmojnë. Për të çiftet që janë në fillim të njohjes apo kanë kohë së bashku,

Sezoni i dytë i dokumentarit ‘Io soy Georgina’ po bën sërish bujë në rrjet por kësaj here Georgina Rodríguez ka rrëfyer detaje të pathëna më parë rreth marrëdhënies së saj me Cristiano Ronaldon. Duket se sezoni i dyti nuk ka mbetur

Jeni duke studiuar ekonomi apo thjesht ju pëlqen kjo fushë, ju tashmë keni mundësinë që të merrni trajnime pa shpenzuar para dhe kohë nëpër salla apo kurse fizike. Tashmë kurset online janë një zgjidhje mjaft e mirë për këdo që

Nuk duam t’ju mërzisim, por e dini që një fetë buke e ngrenë që në mëngjes, përmban më shumë krisë se një pako patatina? E shikoni që atëherë kur mendoni se zgjedhjet e ushqimeve i bëni me kujdes, në fakt mund

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka njoftuar se është arritur një numër rekord i fjetjeve në akomodime kolektive për dy muajt e parë. Edhe 45% rezultate më të mira se vitin e kaluar. Ai ka shkruar në Facebook

Sot ekzistojnë shumë libra që kanë të bëjnë me rritjen individuale dhe aftësimin në biznes. Shumë njerëz të suksesshëm kanë zgjedhur të sjellin historitë e tyre dhe këshillat përmes librave. Më poshtë keni të renditur 10 librat që janë vlerësuar më

Japonia ka ndaluar eksportet e çelikut, aluminit dhe avionëve për në Rusi, duke përfshirë dronët në sanksionet e fundit kundër pushtimit të Ukrainës nga Moska, tha të premten ministria e tregtisë. Masa, e cila gjithashtu ndalon subjektet japoneze të eksportojnë

Danimarka ka mangësi të mëdha në aftësinë e saj për të mbrojtur territorin e saj dhe për të përmbushur angazhimet e saj të NATO-s pavarësisht premtimeve për të rritur shpenzimet e mbrojtjes. Danimarka, themeluese e Organizatës së Traktatit të Atlantikut të

'Nëse konfirmohem në detyrë' do bashkëpunoj me Shqipërinë. Kështu u shpreh David J. Kostelancik, i emëruar nga Presidenti Joe Biden për të shërbyer si Ambasador i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Ai tha se do të bashkëpunojë me Shqipërinë për të forcuar

Një foshnjë 16-muajsh ka vdekur pasi është qëlluar me armë nga vëllai i tij 5-vjeçar  brenda një apartamenti në Lafayette, Indiana, SHBA. Deri më tani në vitin 2023, ka pasur më shumë se 60 raste në të cilat fëmijët janë qëlluar

Hapet xhamia e re në rrugën “Hamdi Cullaj” në kryeqytet. Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, së bashku me myftiun e Tiranës, Lauren Luli uroi besimtarët në muajin e Ramazanit. Veliaj: “Më vjen mirë që xhamia hapet në muajin e shenjtë të Ramazanit". Kryebashkiaku

Vllaznia kërkon që ta fitojë Kupën e Shqipërisë për të tretin vit radhazi. Por ekipit i duhet të kalojë pengesën Egnatia në gjysmëfinale. Drejtori sportiv i kuqebluve, Vioresin Sinani thotë se ekipi dë bëjë gjithçka  për ta fitujar trofeun. Ndërsa Presidenti i rrogozhinasve,

Sipas MeteoAlb: Prej disa ditësh vendi ynë ndodhet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku do të jenë dominuese në vendin tonë edhe gjatë ditës së premte. Parashikohet që deri në orët e mesditës një pjesë e mirë e Shqipërisë