AlbanianEnglish

Zelensky nuk do të marrë pjesë në G20 nëse do jetë edhe Putin

Presidenti i Ukrainës nuk do të marrë pjesë në samitin e G20 nëse merr pjesë edhe presidenti rus Vladimir Putin. Zelensky gjithashtu vuri në dukje se Ukraina po përgatitet për samitin, i planifikuar të zhvillohet në Bali më 15-16 nëntor.

Të dy presidentët janë ftuar në samitin indonezian të G20. As Moska dhe Kievi nuk janë zotuar ende për pjesëmarrjen e presidentëve të tyre.

You don't have permission to register