Zbuloni qytetet ku priten reshje shiu sot

Sipas MeteoAlb: Orët e para të mëngjesit në vendin tonë do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta ku në verilindje dhe Juglindje të territorit do të gjenerojnë reshje të pakta shiu por pas-mesdite, pritet përmirësim i dukshëm i kushteve amtosferike në të gjithë territorin e vendit duke bërë që bregdeti dhe zonat e ulëta të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta ndërsa me kthjellime dhe vranësira më të dendura, por pa reshje pritet moti në zonat malore përgjate kufirit Lindor.
Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë kostante në mëngjes por rrtin lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 32°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.