Zbulohet lista e plotë e artistëve në “Sunny Hill Festival”

“Sunny Hill Festival” edhe këtë vit do të mbahet në Prishtinë dhe Tiranë.

Kjo është mësuar nga deklarata e përbashkët e Ministrisë së Kulturës.

“Sunny Hill” në rrjetet sociale ka postuar listën e plotë të këngëtarëve që do të performojnë në këtë rikthim, pas dy vitesh.

 

Lista e plotë e artistëve në “Sunny Hill Festival”:

 

 1. Dua Lipa

 

 1. J Balvin

 

 1. Diplo

 

 1. Skepta

 

 1. AJ Tracey

 

 1. Mahmood

 

 1. Regard

 

 1. Burak Yeter

 

 1. Adrian

 

 1. Art Haliti

 

 1. Azet

 

 1. Art Lokaj & Eros

 

 1. Bookie

 

 1. Caboo

 

 1. Cozman

 

 1. Dhurata Dora

 

 1. DJ Bannzz

 

 1. DJ First

 

 1. DJ Flow

 

 1. Edon

 

 1. Elvana Gjata

 

 1. Emir Taha

 

 1. Erno

 

 1. Fattizzle

 

 1. Galoski

 

 1. Ghetto Geast

 

 1. Jimpong & Friends

 

 1. Kamal

 

 1. Kida

 

 1. Kreshnique

 

 1. La Fazani

 

 1. Labi Ramaj

 

 1. Ledri Vula

 

 1. Lekë

 

 1. Liburn

 

 1. Lluni

 

 1. Lumi B

 

 1. Lyrical Son

 

 1. MC Kresha

 

 1. Nush

 

 1. Onat

 

 1. Romeo Blanco

 

 1. Rrrron

 

 1. Sahati

 

 1. Sancet

 

 1. Semi

 

 1. Sytë

 

 1. Vertigeux

 

 1. Yll Limani

 

 1. Yon Idy

 

 1. Zuna

 

 1. Zwada