Zbulohet arsyeja e sulmit në spital në Oklahoma

Zbulohet motivi i vrasjes së një personit të armatosur, i cili plagosi 10 persona dhe qëlloi për vdekje pesë te tjerë duke përfshirë veten në një ndërtesë mjekësore në Tulsa, Oklahoma, pasi bleu një pushkë të stilit të sulmit në të njëjtën ditë.

Ai kishte shkuar atje për të vrarë një mjek që ai e fajësonte për dhimbjen e shpinës që ndjeu pas operacionit, kanë thanë autoritetet.

Autori u vetëvra padashje në shkallët e spitalit.