Zayn Malik publikon projektin e ri fill pas intervistës së Liam Payne

Të mërkurën, këngëtari i “Pillowtalk” zbuloi projektin e tij të fundit, një ditë pasi ish-bashkëlojtari i tij i grupit “One Direction”, Liam Payne, tha gjatë një interviste se kishte shumë arsye pse ai nuk e pëlqen Zayn.

 

“PAYNT BY ZAYN është këtu. I ngazëllyer për të ndarë koleksionin tim të parë të veshjeve me botim të kufizuar që kam projektuar nga pikturat dhe veprat e mia artistike. Klikoni për të blerë ose shkoni te linku në bio 📸: @petros_koy”, ka shkruar 29-vjeçari një foto të veshur me një bluzë nga koleksioni.

Paynt By Zayn përmban një seri veshjesh, duke përfshirë bluza, kapuçë, pantallona sportive, kapele, fletore dhe çanta shpine me vepra arti origjinale të Zayn.

Kjo bërje publike e projektit nga Malik vjen një ditë pasi Payne foli me Logan Paul gjatë një episodi të podcast-it “Impaulsive with Logan Paul” dhe foli për ish-shokun e tij të grupit.

Gjatë intervistës, emri i Zayn doli kur Logan filloi të diskutonte për grindjen në Twitter të vitit 2020 mes tij dhe vëllait të tij, Jake Paul, në Las Vegas.

Mes mediave sociale, e dashura e atëhershme e Zayn, Gigi Hadid, u shfaq në Twitter, duke e quajtur Jake “të parëndësishëm” dhe Zayn “një mbret të respektueshëm”.

“Ajo postoi diçka në Twitter për t’i bërë vetes një burrë të respektueshëm apo diçka tjetër. Ai nuk e planifikoi shumë mirë,” tha Liam për postimin e Gigi-t, duke aluduar për ndarjen e saj eventuale nga Zayn, pas një incidenti të dyshuar me nënën e saj, Yolanda Hadid.

Liam vazhdoi të ndante më shumë nga mendimet e tij për këngëtarin e “Dusk Til Dawn”.

“Ka shumë arsye pse nuk e pëlqej Zayn”- tha Liam në podcast.

Ai vazhdoi më tëj duke treguar:

“Dëgjo, unë nuk jam dakord me asnjë nga veprimet e tij. Nuk mund të lavdëroj disa nga gjërat që ai ka bërë. Nuk mund të jem në anën e tij për këtë,” tha Liam. “Ajo që mund të them është se e kuptoj dhe shpresa juaj e vetme është që në një moment të jetës së tij, personi në anën tjetër të telefonit që dëshiron të marrë ndihmën që ju jeni të gatshëm t’i jepni.”

Zayn ende nuk i është përgjigjur komenteve të Liam.

Liam dhe Zayn ishin pjesë e One Direction së bashku me Harry Styles, Niall Horan dhe Louis Tomlinson. Zayn u largua nga grupi në 2015. Një vit më vonë, anëtarët e mbetur kaluan në një pauzë të pacaktuar.

 

*Tibo News