Zayn Malik flet si baba dhe historia si u nda nga Gigi Hadid me “vjehrrën” në mes

Zayn Malik është gati të kthehet në qendër të vëmendjes.

Këngëtari bëri një koment të rrallë për atësinë në një episod të podkastit “Call Her Daddy”.

Qëkur u bëra me vajzë, gjëja kryesore në mendjen time është të përpiqem të jem një shembull i mirë për të, “tha Malik, i cili është babi i Khait, 2 vjeçe me modelen Gigi Hadid.

Duke folur me prezantuesin Alex Cooper për intervistën e tij të parë në gjashtë vjet, ai shtoi: “Kjo është arsyeja pse po e bëj këtë intervistë, e dini? Dikur kisha shumë ankth për të pasur një bisedë si kjo. Dhe unë dua që ajo të jetë në gjendje të më shikojë dhe të thotë: babai im po e bën këtë”.

Sa i përket mënyrës sesi ka kaluar në rolin e tij si baba, ai tha: “Më thonë vazhdimisht se po bëj babain gazmor. Dhe unë ndihem mirë gjithsesi. Unë thjesht them: “Është në rregull. Është bukur.’ Njerëzit thjesht më shikojnë sikur jam një i çuditshëm, dhe unë them: “Po, jam baba, më lejohet t’i tregoj këto barcaleta tani.”

Këngëtari i “Pillowtalk”, 30 vjeç më pas pranoi se pikëpamja e tij për jetën ka ndryshuar që kur mirëpriti Khai me Hadid, 28, në shtator 2020.

“Ka një moment të caktuar në jetën e të rriturve ku gjithçka është e paqartë, gri dhe e mërzitshme dhe ajo e ka rikthyer ngjyrën e ndezur për mua dhe për këtë jam i sigurt.”

Këngëtari i “Better” dhe Hadid u takuan për herë të parë në vitin 2015 në një festë të Victoria’s Secret. Çifti atëherë ishte tejet i dashuruar dhe pêr 6 vite kaluan disa luhatje.

Gjatë kohës së tyre të ndarë, Hadid u lidh me Lewis Hamilton dhe Tyler Cameron.

Ata u rijthyen dhe në 2020, dyshja mirëpritën Khai në shtator. Sidoqoftë, deri në tetor 2021, ata zyrtarisht kërkuan ndarjen pas një sherri që përfshiu nënën e Gigi, Yolanda Hadid.

 

Në atë kohë, Yolanda Hadid  pretendoi se Malik e kishte shtyrë atë. Por, pavarësisht se Malik e mohoi akuzën dhe nuk pranoi të kundërshtonte akuzat, ai u dënua me gati një vit shërbim prove dhe programe të menaxhimit të dhunës në familje dhe zemërimit.

Që atëherë, të dy  janë afruar vetëm për të bashkë-prindëruar vajzën e tyre.