Xiaomi paralajmëron nxjerrjen në treg të serisë më të re Redmi

Kompania kineze Xiaomi po përgatitet të prezantojë një seri të re të telefonave inteligjentë Redmi Note – Redmi Note 11T javën e ardhshme.

Seritë Redmi Note 11T – Redmi Note 11T, Redmi Note 11T dhe Redmi Note 11T Pro+ do të publikohen në Kinë më 24 maj.

Xiaomi shkoi në Weibo për të njoftuar nxjerrjen e serisë së ardhshme Redmi Note 11T ndërsa zbuloi disa detaje rreth telefonave inteligjentë të ardhshëm Note 11T.

Specifikimet e serisë Redmi Note 11T

Telefoni inteligjent mund të shihet me një dizajn të sheshtë dhe një modul të trefishtë kamere në anën e pasme.

Më tej, kompania zbulon se çipi i Mediatek Dimensity 8100 do të fuqizojë Note 11 Pro+ të ardhshëm. Xiaomi gjithashtu ka filluar rezervimet paraprake për serinë Redmi Note 11T në Kinë.

Nuk dihet shumë për telefonat inteligjentë të ardhshëm Redmi Note 11T. Por, Redmi Note 11 Pro dhe Note 11 Pro+ u shfaqën në certifikimin “TENNA” kohët e fundit.

Sipas listës TENNA, Redmi Note 11 Pro mund të prodhohet me një bateri 4300 mAh.

Ndërsa, Note 11 Pro+  me një bateri 4300 mAh.

Redmi Note 11 Pro dhe Note 11 Pro+ thuhet se kanë të njëjtin ekran AMOLED 6.6 inç me një shpejtësi përditësimi prej 120 Hz.