Vlora dhe Elbasani 39 gradë, mëso si do jetë moti dhe tabela me parashikimet

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës territori Shqiptar do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë vendin.

Por pas mesdite parashikohet të ketë shfaqje të vransirave në zonat malore dhe të ulëta duke krijuar mundësi për shira të pakët në zonat Veriore.

Ndërsa bregdeti do të vijojë të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 39°C.

Era do të fryjë lehtë me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 2 ballë.

*Tibo News