Vjosa Osmani kritika liderëve të BE-së: E vetmja që vij në këtë tryezë me vizë

Presidentja Vjosa Osmani, ka bërë publik fjalimin e saj në samitin BE-Ballkani Perëndimor që po mbahet në Bruksel. Kryefjalë e fjalimit të saj ka qenë liberalizimi i vizave.

Ku Osmani ka deklaruar se populli i Kosovës ndihen të diskriminuar në kontinentin ku jetojnë dhe se ajo është e vetmja në tryezë që i duhet të marrë vizë për të arritur në takim.