Video/ Shpërthen në flakë autobusi, 20 viktima

Një autobus që transportonte pelegrinët në Mekë, Arabinë Saudite, mori flakë pas një përplasjeje në një urë, duke vrarë 20 persona dhe plagosur 29 të tjerë. Në fillim autobusi u përplas me një urë, u përmbys dhe më pas shpërtheu në flakë. Shumica e të plagosurve kanë pësuar djegie të shumta si pasojë e zjarrit.

“Në bazë të informacioneve fillestare, numri i të vdekurve në aksident ka arritur në 20, ndërsa numri i përgjithshëm i të plagosurve është rreth 30”, raportoi televizioni Saudi Al-Ikhbariya.