Vdes këngëtari Eric Carmen i hitit të famshëm “All By Myself”

Frontmeni i Raspberries, Eric Carmen – hitet solo të të cilit përfshijnë All By Myself dhe Hungry Eyes – ka vdekur në moshën 74-vjeçare.

Këngëtari dhe kantautori i lindur në Ohajo u bë i famshëm me grupin e fuqishëm pop përpara se të arrinte suksesin solo, me hite duke përfshirë Hungry Eyes dhe Never Gonna Fall In Love Again.

Bashkëshortja e tij, Amy, ka njoftuar vdekjen e tij në faqen zyrtare të këngëtarit.

“Me trishtim të jashtëzakonshëm ndajmë lajmin tronditës për ndarjen nga jeta të Eric Carmen”, tha ajo.

“Eriku ynë i ëmbël, i dashur dhe i talentuar ndërroi jetë në gjumë, gjatë fundjavës”.

“I solli atij gëzim të madh të dijë se për dekada, muzika e tij preku kaq shumë dhe do të jetë trashëgimia e tij e qëndrueshme.”