AlbanianEnglish

Ukraina pret temperaturat e ftohta, Gjermania përgatitet për valë masive emigrantësh

Ambasadori gjerman në Britaninë e Madhe ka thënë se pret “një tjetër valë” refugjatësh ukrainas “në javët e ardhshme”, pasi temperaturat e ftohta pritet të godasin vendin. Qindra mijëra refugjatë ukrainas kanë ikur në Gjermani që nga fillimi i luftës.

Sa i përket diplomacisë, ai tha se Gjermania nuk sheh një ndryshim thelbësor në pozicionin rus dhe se ai “nuk është ende optimist” për negociatat midis Moskës dhe Kievit.

You don't have permission to register