AlbanianEnglish

Turqia po punon për të zgjatur marrëveshjen e grurit

Një marrëveshje e ndërmjetësuar nga OKB-ja dhe Turqia që lejon eksportet e grurit të largohen në mënyrë të sigurt nga Ukraina mund të zgjatet, ka thënë presidenti turk.

Ankaraja po punon për të zgjatur marrëveshjen, e cila përfundon më 19 nëntor, me një vit, tha ai në G20.

Marrëveshja ka lejuar afro 11 milionë tonë drithë të hyjnë në tregjet globale, sipas Erdogan.

You don't have permission to register