Turqia goditet nga tërmeti më i fortë në 100 vitet e fundit, 500 viktima dhe qindra të lënduar

Më shumë se 500 persona dyshohet të kenë ndërruar jetë në Turqi dhe Siri pas tërmetit të fortë me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter, dhe dhjetëra pasgoditjeve që janë ndjerë edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas … Continue reading Turqia goditet nga tërmeti më i fortë në 100 vitet e fundit, 500 viktima dhe qindra të lënduar