Tragjedia në Turqi, reagon politika shqiptare

Politika shqiptare ka shprehur solidaritetin dhe mbështetje pas shpërthimit të fuqishëm që tronditi një nga zonat me të frekuentuara të Stambollit pasditen e së dielës.

Kreu i shtetit, Bajram Begaj reagoi me një postim në mediat sociale ku u shpreh i tronditur nga tragjedia në Turqi, ku për pasojë ndërruan jetë 8 persona dhe mbeten te lënduar 81 te plagosur.

Për shpërthimin janë arrestuar 81 persona, dyshimet janë për sulm terrorist.

 

*Tibo News