Toni Kroos do të tërhiqet nga futbolli

Mesfushori i Gjermanisë dhe Real Madridit, Toni Kroos ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga futbolli.

Pas finales së Champions, Toni Kroos do ndihmojë Gjermaninë në Euro 2024 dhe pas kësaj do i japë fund karrierës si futbollist.

Ai do të pensionohet zyrtarisht pasi të luajë për Gjermaninë në Euro 2024