Tiparet e personalitetit të çdo shenje të Horoskopit

-Dashit i pëlqen të jetë numri një. Natyrisht kjo shenjë dinamike e zjarrit nuk është se nuk njihet per konkurrencën. I guximshëm die ambicioz Dashi i merr seriozisht situatat sfiduese dhe sigurohen që të dalin gjithmonë në krye.

-Demi, shenja që kërkon t’ja bëjë qejfin vetes, me një banjë turke, masazh luksoz të tipit suedez dhe ëmbëlsirë në fund. Demi është një shenjë e tokës e përfaqësuar nga kafsha e demit. Ashtu si kafsha e tyre shpirtërore, demi shijon relaksimin në mjedise të qeta, bukolike të rrethuar nga tingujt, aroma the ambienti qetësues si dhe shije të shijshme.

-A keni qenë ndonjëherë kaq i zënë sa të keni dashur të klononi veten vetëm për të bërë gjithçka? Kjo është përvoja e Binjakëve me pak fjalë. Binjakët spontanë, lozonjarë dhe jashtëzakonisht të çrregullt nxiten nga kurioziteti i pangopur. E simbolizuar siç duhet nga binjakët qiellorë, kjo shenjë ajri është e interesuar për aq shumë kërkime sa duhen dy persona.

-I përfaqësuar nga gaforrja e detit, gaforrja gërshetohet pa probleme midis detit dhe bregut duke përfaqësuar aftësinë për të ekzistuar si në sferën emocionale ashtu edhe në atë materiale. Gaforret janë shumë intuitivë dhe aftësitë e tyre psikike manifestohen në hapësira të prekshme. Por, ashtu si krustacet me lëvozhgë të fortë, kjo shenjë e ujit është e gatshme të bëjë gjithçka që duhet për të mbrojtur veten emocionalisht.

-Shtroni tapetin e kuq per luanin. I pasionuar, besnik dhe jashtëzakonisht dramatik, Luani përfaqësohet nga luani dhe këto shenja të zjarrta janë mbretërit dhe mbretëreshat e xhunglës qiellore. Ata janë të kënaqur të përqafojnë statusin e tyre mbretëror: Të gjallë, teatralë dhe të zjarrtë, Luanët pëlqejnë të qëndrojnë në qendër të vëmendjes dhe të festojnë… mirë.

-Ju e dini shprehjen, “nëse doni që diçka të bëhet, jepjani një personi të zënë?” Epo, ky është padyshim himni i Virgjëreshës. Virgjëreshat janë logjike, praktike dhe sistematike në qasjen e tyre ndaj jetës. Virgjëresha është një shenjë tokësore e përfaqësuar historikisht nga perëndesha e grurit dhe e bujqësisë, e fokusuar në botën materiale. Kjo shenjë e tokës është një perfeksionist në zemër dhe nuk ka frikë të përmirësojë aftësitë përmes praktikës së zellshme dhe të qëndrueshme.

-Ekuilibri, harmonia dhe drejtësia përcaktojnë energjinë e Peshores. Si një shenjë kardinale e ajrit, Peshorja përfaqësohet nga peshorja (interesante, i vetmi objekt i pajetë i zodiakut), një shoqatë që pasqyron fiksimin e Peshores për vendosjen e ekuilibrit. Peshorja është e fiksuar pas simetrisë dhe përpiqet të krijojë ekuilibër në të gjitha fushat e jetës – veçanërisht kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës.

-I pakapshëm dhe misterioz, Akrepi është një nga shenjat më të keqkuptuara të zodiakut. Akrepi është një shenjë uji që përdor energjinë emocionale si lëndë djegëse, duke kultivuar mençuri të fuqishme si në sferën fizike ashtu edhe në atë të padukshme. Në fakt, Akrepi e merr guximin e tij të jashtëzakonshëm nga aftësitë e tij psikike, gjë që e bën këtë shenjë një nga shenjat më të ndërlikuara dhe dinamike të zodiakut.

-Vendet ku shkon Shigjetari… në fakt kjo shenjë zjarri nuk njeh kufij. Të përfaqësuar nga shigjetari, Shigjetarët janë gjithmonë në kërkim të dijes. Shenja e fundit e zjarrit e zodiakut, Shigjetari nis ndjekjet e tij të shumta si shigjeta flakëruese, duke ndjekur aventurat gjeografike, intelektuale dhe shpirtërore.

-Cili është burimi më i vlefshëm? Për Bricjapin, përgjigja është e qartë: Koha. Bricjapi po ngjit malin drejt e në majë dhe e di se durimi, këmbëngulja dhe përkushtimi janë e vetmja mënyrë për të arritur. Shenja e fundit tokësore e zodiakut, Bricjapi, përfaqësohet nga ‘dhia’ e detit, një krijesë mitologjike me trupin e një dhie dhe bishtin e një peshku. Prandaj, Bricjapët janë të aftë për të lundruar në sferën materiale dhe emocionale.

-Pavarësisht “aqua” në emrin e tij, Ujori është në fakt shenja e fundit ajrore e zodiakut. Inovator, progresiv dhe paturpësisht revolucionar, Ujori përfaqësohet nga bartësi i ujit, shëruesi mistik që i jep ujë, ose jetë, tokës. Prandaj, Ujori është shenja astrologjike më humanitare. Në fund të ditës, Ujori është i përkushtuar për ta bërë botën një vend më të mirë.

-Nëse do të shikonit fjalën “psikik” në fjalor, do të kishte patjetër një foto të Peshqve pranë saj. Peshqit janë shenja më intuitive, e ndjeshme dhe empatike e të gjithë zodiakut dhe kjo sepse është e fundit nga të fundit. Si shenjë e fundit, Peshqit kanë përvetësuar çdo mësim – gëzimet dhe dhimbjet, shpresat dhe frikën, të mësuara nga të gjitha shenjat e tjera. Ajo simbolizohet nga dy peshq që notojnë në drejtime të kundërta, duke përfaqësuar ndarjen e vazhdueshme të vëmendjes së Peshqve midis fantazisë dhe realitetit.

*Tibo News