Tërmeti me magnitudë 5.6 ballë godet Indinë

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë i shkallës Rihter ka goditur Indinë mëngjesin e së enjtes. Lëkundjet u ndjenë në shtetin federal indian, në verilindje të vendit, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti kishte një thellësi prej dy kilometrash.

Aktualisht, nuk raportohet për viktima dhe dëme materiale.