Tërmet i fuqishëm në Indonezi

Një tërmet me magnitudë 6 goditi ishullin Timori së fundmi, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC) dhe Shërbimit Gjeologjik të SHBA (USGS).Epiqendra ndodhet 21 kilometra në verilindje të qytetit ishullor Kupang dhe thellësia fokale vlerësohet në 28 kilometra.Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të konsiderueshme materiale.