Temperatura tipike të sezonit, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellët dhe temperaturat relativisht të larta do të jenë dominante në të gjithë territorin e vendit gjatë orëvë të paradites por pjesa e dytë e ditës të sjellë kalime vranësirash të lehta ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat malore Veriore dhe Verilindore duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtra shiu. Në mbrëmje dhe gjatë natës pritet përmirësim i kushteve të motit në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C.