Të shtëna më armë pranë një restoranti në Londër, 4 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Katër persona, përfshirë një fëmijë, u plagosën gjatë një sulmi me armë pranë një restoranti turk në lindje të Londrës. Fëmija është shtruar në spital në gjendje të rëndë, ndërsa nuk dihet gjendja e pjesës tjetër të të plagosurve.

Fëmija dhe dy nga të rriturit e plagosur janë anëtarë të së njëjtës familje. Ende nuk dihet nëse të plagosurit kanë qenë klientë të lokalit apo kanë qenë jashtë restorantit në kohën e gabuar.